Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi będą szkolić się z brytyjskim oficerami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Lubelscy terytorialsi będą szkolić się z brytyjskim oficerami - Zdjęcie główne

Lubelscy terytorialsi będą szkolić się z brytyjskim oficerami | foto 2 LBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelscy terytorialsi będą szkolić się z brytyjskim oficerami. Mają to być szkolenia instruktorów w grupach przeciwpancernej, strzelców wyborowych, snajperów i ratowników.

Reklama

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej gościła brytyjskich Rangersów. Będą oni szkolić, m.in. instruktorów w grupach przeciwpancernej, strzelców wyborowych, snajperów i ratowników pola walki. Pierwsze wspólne szkolenia z lubelskimi terytorialsami ruszą w marcu przyszłego roku.

- Celem roboczej wizyty oficerów Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa w Lublinie było omówienie założeń pod przyszłe wspólne przedsięwzięcia szkoleniowe. Brytyjczycy zapoznali się ze strukturami 2 Lubelskiej Brygady OT, systemem szkoleniowym, wyposażeniem oraz bazą szkoleniową lubelskich terytorialsów. Mieli również okazję obserwować szkolenie strzeleckie podoficerów OT na strzelnicy w Osówce - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. - Zgodnie z założeniami dowództwa WOT, celem szkoleń z Brytyjczykami będzie rozwijanie zdolności pododdziałów WOT do prowadzenia działań taktycznych o charakterze militarnym, a także wzmacnianie potencjału kadry instruktorów i kluczowego personelu.

Lubelscy terytorialsi ćwiczyli już z żołnierzami Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa. W kwietniu w Zamościu odbyło się kilkudniowe szkolenie. Żołnierze doskonalili umiejętności strzeleckie, planowanie i realizację zasadzek, działania w terenie zurbanizowanym oraz zagadnienia z medycyny pola walki.

- Stała rotacyjna obecność sił sojuszniczych z NATO w Polsce jest dla Wojsk Obrony Terytorialnej doskonałą okazją do realizacji wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych Wymiana doświadczeń i nauka międzynarodowego współdziałania są dla WOT niezwykle istotne, gdyż w potencjalnym konflikcie to właśnie terytorialsi mogą odpowiadać za wprowadzenie wojsk sojuszniczych do swojego rejonu odpowiedzialności - dodaje por. Marta Gaborek.

Dodatkowo, 2 LBOT w tym roku przygotowała dwa terminy szkoleń podstawowych dla osób, które nigdy nie były w wojsku: 25.11.-10.12 oraz 17-18.12 (kontynuacja podczas ferii zimowych w 2023 r.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy