reklama
reklama

KUL ma pomysł, jak zachęcić papieża Leona XIV do współpracy z uniwersytetem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Vatican News / Facebook

KUL ma pomysł, jak zachęcić papieża Leona XIV do współpracy z uniwersytetem - Zdjęcie główne

foto Vatican News / Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina- Ojciec Święty Leon XIV może liczyć na wsparcie uniwersytetów katolickich z całego świata w realizacji wyzwań stojących przed Kościołem - podkreśla Kolegium Rektorskie KUL w oświadczeniu wydanym po zakończonym konklawe, podczas którego 267. papieżem został wybrany kardynał Robert Prevost z USA.
reklama

Władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przypominają, że kardynał Prevost jest doktorem prawa kanonicznego, augustianinem, był prefektem Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, z którą jest związany.

- Pontyfikaty papieży w ostatnich dekadach były spójną kontynuacją, choć oczywiście miały także swój charakter i indywidualną specyfikę, dostosowaną do ówczesnej rzeczywistości. Ojciec Święty Leon XIV rozpoczyna swoją misję w szczególnym, trudnym czasie. Posiada duże doświadczenie, dał się poznać jako osoba potrafiąca łączyć poprzez dialog, otwarta na ludzi i ich problemy. W swoich pierwszych słowach skierowanych do zgromadzonych na Placu Św. Piotra mówił o potrzebie braterstwa i pokoju oraz bliskości wobec cierpiących - głosi oświadczenie.

reklama

Kolegium Rektorskie zwraca uwagę na współczesne zadania Kościoła związane m.in. z procesami sekularyzacji i zmianami społeczno-kulturowymi, nową ewangelizacją, ofertą stałej formacji kierowaną do młodych ludzi, realizacją przesłania Synodu o synodalności, zwołanego przez papieża Franciszka, rolą kobiet w Kościele, ekumenizmem, niepewną sytuacją geopolityczną, rozwojem nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Władze KUL zapewniają, że nowo wybrany papież może być pewny wsparcia środowiska naukowego lubelskiego uniwersytetu oraz uczelni katolickich z całego świata. - Dysponujemy potencjałem i warsztatem badawczym w wielu dziedzinach, który zawsze pozostaje do dyspozycji Stolicy Apostolskiej - czytamy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo