Reklama

Reklama

Kraj: Tematy maturalnych wypracowań już podane. Sprawdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informacje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Kraj: Tematy maturalnych wypracowań już podane. Sprawdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informacje - Zdjęcie główne

Kraj: Tematy wypracowań z matur już podane. Sprawdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informacje | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Potwierdziły się informacje w sprawie matury z języka polskiego i tematów wypracowań jakie były do wyboru. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze.

Reklama

W środę (4 maja) zaczęły się egzaminy maturalne, do których przystępuje w tym roku ok. 290 tys. osób. Pierwszego dnia uczniowie zdają obowiązkowy, pisemny język polski na poziomie podstawowym. W ramach egzaminu muszą odpowiedzieć na szereg pytań i napisać wypracowanie na jeden z trzech tematów. 

Około południa pojawiły się nieoficjalne informacje o tym jakie były tematy wypracowań. Dotyczyły takich dzieł jak "Pan Tadeusz", "Noce i dnie" oraz "Najkrótsza definicja człowieka". Informacje te potwierdziła Centralna Komisja Egzaminacyjna, gdy opublikowała ok. 14.00 arkusze egzaminacyjne. Pierwszy temat wypracowania to: "Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu "Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz innego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów". Drugi to "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów". Trzeci to "Interpretacja wiersza "Najkrótsza definicja człowieka" Józefa Barana".

Oprócz tego trzeba było rozpoznać fragment jednej z lektur. Chodziło o "Lalkę" Bolesława Prusa. Uczniowie musieli jeszcze napisać streszczenie tekstu Krzysztofa A. Wieczorka pt. Serce czy rozum".

W czwartek (5 maja) maturzyści będą zdawać obowiązkową matematykę na poziomie podstawowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy