Reklama

Reklama

Konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”. Przedłużono termin zgłoszeń

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 16:02
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zdecydował o przedłużeniu do 30 kwietnia terminu nadsyłania zgłoszeń do konkursu "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”. Łączna pula nagród w konkursie to ponad 40 tys. zł.

Reklama

Decyzja o przedłużeniu została podyktowana obecną sytuacją epidemiczną w kraju. Organizator konkursu stwierdził, że zdalne nauczanie dzieci mogło utrudnić mieszkańcom regionu, a przede wszystkim grupom szkolnym i przedszkolnym podjęcie decyzji o udziale w konkursie, a tym samym zobowiązanie się do spełnienia konkursowych warunków. Łączna pula nagród w konkursie to ponad 40 tys. zł.

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół” organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnym projekcie, którego celem jest edukacja ekologiczna mieszkańców województwa i włączenie w czynną ochronę pszczół poprzez zwiększenie terenów miodo- i pyłkodajnych. Ideą konkursu jest też popularyzacja szkolnej wiedzy o biologii i ekologii pszczół oraz o ochronie gatunkowej owadów w tym rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody i postaw ekologicznych.

Konkurs przebiega dwuetapowo: etap pierwszy (zgłoszeniowy) polega na przesłaniu organizatorowi elektronicznego zgłoszenia, w którym uczestnik zobowiązuje się do wykonania konkursowego zadania oraz akceptuje warunki udziału w konkursie; etap drugi (praktyczny) polega na kilku zadaniach. Pierwsze to zaprojektowanie i utworzenie ciekawie zaaranżowanego ogrodu przyjaznego pszczołom, drugie to uczestnictwo w zajęciach (lekcjach) o życiu i znaczeniu pszczół – zadanie tylko dla uczestników kategorii szkolnej, trzecie opiera się na prowadzeniu i przesłaniu organizatorowi dokumentacji fotograficznej z procesu tworzenia ogrodu oraz z docelowych efektów tej pracy, a czwarte na wypełnieniu i przesłaniu organizatorowi sprawozdania z przeprowadzonej akcji zakładania i pielęgnacji ogrodu, a w przypadku kategorii szkolnej – także z przebiegu zajęć o życiu i znaczeniu pszczół.

Adresatami konkursu są mieszkańcy województwa lubelskiego, przy czym zgłoszenia do udziału mogą nadsyłać wyłącznie osoby pełnoletnie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: szkolnej - przeznaczonej dla publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, takich jak: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych, indywidualnej - dla osób prywatnych.

Autorom najpiękniejszych ogrodów przyjaznych pszczołom przyznane zostaną następujące nagrody: w kategorii szkolnej: 1. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 2000 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów placówki biorących udział w projekcie zakładania i pielęgnacji zwycięskiego ogrodu, 2. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1800 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów, 3. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1500 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów. w kategorii indywidualnej: miejsce – nagroda rzeczowa o wartości ok. 1500 zł, miejsce – nagroda rzeczowa o wartości ok. 1200 zł, miejsce – nagroda rzeczowa o wartości ok. 1000 zł.

W kategorii indywidualnej jury przyzna także 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych o wartości ok. 300 zł każda.

Jednocześnie organizator dopuszcza sytuację, gdy osoby i zespoły, które zgłosiły się do konkursu, z przyczyn od nich niezależnych związanych z sytuacją epidemiczną, nie będą mogły wykonać konkursowego zadania. Sytuację taką należy zgłosić na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.