Reklama

Reklama

Konkurs na najpiękniejsze pisanki i palmy na Lubelszczyźnie. Urząd Marszałkowski zachęca do udziału

Opublikowano: 18 lutego 2021 06:00
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Konkurs na najpiękniejsze pisanki i palmy na Lubelszczyźnie. Urząd Marszałkowski zachęca do udziału | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił konkurs na najpiękniejsze pisanki i palmy wielkanocne. Do wygrania są np. tablety, mały sprzęt AGD, artykuły dekoracyjne, albumy oraz książki.

Reklama

W niedzielę (4 kwietnia) przypada Wielkanoc. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej, organizuje drugą edycję konkursu na najpiękniejszą tradycyjną oraz współczesną palmę i pisankę wielkanocną. 

- Głęboka symbolika związana z wydarzeniami Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy to nieodzowny element naszej tradycji. Zapraszam wszystkich mieszkańców województwa do udziału w konkursie, do podzielenia się nie tylko swoimi talentami, ale także wiedzą związaną z twórczością ludową - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego 

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminy,  gminą instytucję kultury. Do konkursu mogą zgłaszać się np. twórcy ludowi, artyści plastycy, członkinie kół gospodyń wiejskic i młodzież szkolna.

Organizatorzy przewidują 4 kategorie konkursowe, czyli: pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną lub współczesną oraz palma wykonana techniką tradycyjną lub współczesną. Pisanki tradycyjne muszą być wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Z kolei pisanki współczesne muszą być zbliżone wyglądem do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich czy strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy tradycyjne i współczesne nie mogą przekraczać wysokości jednego metra. Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.

W każdej z ww. kategorii zostaną wytypowani laureaci w 3 podkategoriach: dzieci i młodzież poniżej 15. roku życia, młodzież od 15. roku życia i dorośli i praca zbiorowa. Nagrody to m.in. tablety, mały sprzęt AGD, artykuły dekoracyjne, albumy oraz książki.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe (z terenu województwa lubelskiego) prac konkursowych do 9 marca z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście na adres: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 marca w trakcie imprezy tradycyjno-obrzędowej na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, a zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie otwartej w dniu rozdania nagród.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.