Reklama

Reklama

Kolejne spotkanie Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej. Pierwszy raz z nowym konsulem Ukrainy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Patryk Pytlak

Kolejne spotkanie Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej. Pierwszy raz z nowym konsulem Ukrainy - Zdjęcie główne

VII Spotkanie Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej | foto Patryk Pytlak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Już po raz siódmy spotkała się Lubelska Grupa Koordynacyjna. Grupa nieprzerwanie pomaga obywatelom Ukrainy, którzy trafiają do naszego województwa. Pierwszy raz w posiedzeniu uczestniczył nowy konsul Ukrainy Oleh Kuts.

Reklama

Tematem rozmów była sytuacja obywateli Ukrainy w Polsce, recepcja uchodźców na przejściach granicznych w województwie lubelskim, wyzwania związane z reaktywacją statusu UKR dla obywateli Ukrainy powracających do Polski oraz implementacja nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

W spotkaniu Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej po raz pierwszy uczestniczył nowy konsul generalny Ukrainy w Lublinie Oleh Kuts.

- Dla mnie to zaszczyt być wśród was na spotkaniu Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej. Dotychczas pracowałem w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i od pierwszego dnia widziałem te wszystkie wysiłki, to co zrobiliście dla Ukrainy. Naprawdę jesteście bohaterami – dziękuję wam i doceniam to, że przyszliście nam z pomocą, otworzyliście swoje serca i domy. Cały świat patrzył na to z podziwem i daliście przykład jako lider wsparcia dla Ukrainy. To wsparcie jest wielowymiarowe i to wy pokazaliście światu co to znaczy solidarność i pomoc - mówił konsul generalny Ukrainy w Lublinie Oleh Kuts.

- Ukraina walczy o wolność dla naszych dzieci. To dla mnie zaszczyt, że teraz mogę działać w tym regionie, który jest i był kluczowy kiedy zaczęła się wojna. To wasza postawa i dobre serce zadecydowały, że Ukraina daje radę. Bez was nie dalibyśmy rady. Teraz ten region też będzie kluczowy przy odbudowie Ukrainy. Jestem przekonany, że z takimi wiarygodnymi partnerami i przyjaciółmi zwyciężymy  - dodał konsul generalny Ukrainy w Lublinie, deklarując jednocześnie aktywny udział w dalszych pracach Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej.

W spotkaniu integrującym przedstawicieli polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego, agencji ONZ i innych podmiotów oraz jednostek samorządu terytorialnego, uczestniczyli także: wicewojewoda Bolesław Gzik oraz dyrektor Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w Lublinie Marco Procaccini.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy