Reklama

Reklama

Do lubelskich hospicjów trafiły bramki dezynfekcyjne

Opublikowano: 14 stycznia 2021 17:15
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dwa lubelskie hospicja dostały po jednej bramce dezynfekcyjnej, które mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Jedna trafiła do Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, a druga do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Reklama

W ramach projektu "Razem przeciwko COVID-19” Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublinie kupił z funduszy europejskich po jednej bramce higienicznej (dezynfekcyjnej) dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie i Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Obie placówki dostały też dodatkowe środki dezynfekcyjne. Łączny koszt zakupów to 29 520 zł.

Bramki to kolejne wsparcie dla obu instytucji w walce z COVID-19. Na początku grudnia minionego roku, obu placBrówkom przekazano środki ochrony osobistej oraz sprzęt zakupiony z funduszy unijnych w postaci maseczek, fartuchów, czepków, ozonatorów, termometrów, urządzeń do szybkiej dezynfekcji, koncentratorów tlenu, ssaków płucnych, łóżek wraz z materacami przeciwodleżynowymi oraz ciśnieniomierzy.

- Od początku pandemii fundusze europejskie odgrywają bardzo istotną rolę w walce z koronawirusem. Środki te trafiają także do hospicjów, których podopieczni są szczególnie narażeni na COVID-19 - mówi Zdzisław Szwed z Zarządu Województwa Lubelskiego.

Łączna wartość dotychczasowego wsparcia dla Hospicjum Dobrego Samarytanina to ok. 142,5 tys. zł. Natomiast Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zostało wyposażone w środki ochrony osobistej oraz doposażone w niezbędny sprzęt na łączną kwotę ponad 233,9 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.