Reklama

Reklama

Co można robić w weekend w Lublinie? Perła Student's Stage, Festiwal przyrody, występy w Teatrze Starym, ale nie tylko!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe / Pixabay

Co można robić w weekend w Lublinie? Perła Student's Stage, Festiwal przyrody, występy w Teatrze Starym, ale nie tylko!  - Zdjęcie główne

Co można robić w weekend w Lublinie? Perła Student's Stage, Festiwal przyrody, występy w Teatrze Starym, ale nie tylko! / Reporter Marek Jedynak | foto Zdjęcie poglądowe / Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie weekend w Lublinie!

Reklama

Perła Student's Stage

Łydka Grubasa i Tymek to gwiazdy, które w piątek (27 maja) wystąpią w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Koncert Perła Student’s Stage nawiązywać będzie do tradycji dużych imprez studenckich, które przed pandemią były organizowane w lubelskim browarze. Początek wydarzenia o godzinie 18:00. Bilety w cenie 20 zł możecie nabyć na stronie internetowej ebilet.pl oraz w dniu wydarzenia przy wejściu na jego teren.

Festiwal Przyrody 

Warsztaty przyrodnicze, spotkania z pasjonatami natury, koncert, pokazy filmów i wystawy edukacyjne – trwać będą od piątku (27 maja) do niedzieli (29 maja) w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Green City.

W piątek (27 maja) uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez ekspertów z Fundacji Dla Przyrody. Podczas spotkań dzieci poznają rzadkie i zagrożone gatunki występujące na terenie Lubelszczyzny, dowiedzą się, jak je rozpoznać i gdzie można je spotkać.

Z kolei w sobotę (28 maja) odbędą się warsztaty filmowo-przyrodnicze, podczas których mieszkańcy będą mogli poznać tajniki nagrywania filmów przyrodniczych sprzętem amatorskim. Podczas warsztatów teoretycznych i zajęć praktycznych w Parku Ludowym, uczestnicy dowiedzą się, gdzie i w jaki sposób można znaleźć obiekt do filmowania w najbliższym otoczeniu. Dodatkowo nad Zalewem Zemborzyckim zaplanowano warsztaty z ornitologiem, który oprowadzi uczestników po ciekawych miejscach przylegających do zbiornika i opowie o tym, jak, gdzie i kiedy obserwować wybrane gatunki ptaków, w jakie wyposażyć się narzędzia do ich lepszej obserwacji i dlaczego może być to świetna forma spędzania wolnego czasu. Zapisy na warsztaty prowadzone będą na stronie internetowej festiwalu.

Niedziela (29 maja) to dzień z największą ilością festiwalowych wydarzeń, które odbędą się w Ogrodzie Saskim. Tego dnia uczestnicy będą mogli obejrzeć w plenerze wystawę edukacyjno-przyrodniczą „Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny” z rysunkami 40 wybranych gatunków świata zwierzęcego charakterystycznych dla przyrody województwa lubelskiego, autorstwa Marka Kołodziejczyka – ilustratora dzikiej przyrody.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre warsztaty, w związku z ograniczoną liczbą miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Występy w Teatrze Starym w Lublinie

W sobotę (28 maja) w Teatrze Starym wystąpi Perla Batalla. Amerykańska piosenkarka po raz pierwszy w Polsce wykona utwory Leonarda Cohena podczas koncertu „House of Cohen”. Początek wydarzenia o godzinie 19:00. Bilety możecie nabyć w kasie Teatru Starego w Lublinie w cenie 120 zł (bilet VIP), 100 zł (strefa 1), 85 zł (strefa 2) i 40 zł (strefa 3).

Gala bokserska w Lublinie 

Siódma gala, siedem walk – tak zapowiada się Polsat Boxing Promotions, która odbędzie się w piątek (27 maja) w Hali Globus w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 18:30. Gościem specjalnym, który muzycznie uświetni galę w Lublinie będzie bezkompromisowy producent, raper i wokalista Grubson, który na koncie ma złote i platynowe płyty. Jego hit zatytułowany „Na Szczycie„ przekroczył barierę 100 mln wyświetleń, a koncerty przyciągają tłumy fanów gustujących nie tylko hip – hopie. Bilety na galę możecie nabyć na stronie biletyna.pl w cenie od 30 zł.

Czechowska Piątka

Uczestnicy V edycji Czechowskiej Piątki będą mieli do pokonania bieg na dystansie 5 kilometrów. Trasa będzie prowadziła asfaltowo-szutrowanymi drogami. W sobotę (28 maja) na terenie północnego Czechowa biegacze mogą wziąć udział w rywalizacji w ramach Czechowskiej Piątki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy pod adresem: https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=727&fbclid=IwAR0jR5cz8feqodk9SfV5NONzNEhHPzyEmaZ_1Citd_h3j_PpcExYu8zqBCY

Pokazy multimedialne na fontannie

  • 27.05.2022 pt. - Historia Placu Litewskiego na wesoło, Unia Narodów, 21:00
  • 28.05.2022 sb. - Czarcia Łapa, Symfonia Nauki, 21:00
Każdy pokaz składa się z 2 projekcji oddzielonych 10 minutową przerwą.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy