Reklama

Reklama

Majowy weekend 2022 w Lublinie? Muzeum Wsi Lubelskiej otworzy swoje drzwi, a do tego pokazy fontanny i kawa na Wieży Trynitarskiej? Dlaczego nie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marek Jedynak

Majowy weekend 2022 w Lublinie? Muzeum Wsi Lubelskiej otworzy swoje drzwi, a do tego pokazy fontanny i kawa na Wieży Trynitarskiej? Dlaczego nie! - Zdjęcie główne

Co można robić w majowy weekend w Lublinie? / Reporter Marek Jedynak | foto Marek Jedynak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie majówkę 2022 w Lublinie.

Reklama

Odwiedź Muzeum Wsi Lubelskiej w majowy weekend w Lublinie!

Na piątek (29 kwietnia) przypada dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen można zwiedzić od godziny 9 do 18. Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu kolekcji architektury i eksponatów. Znajdziemy w nim przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwalimy wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.

Wypij kawę i zjedz ciastko na wieży!

W sobotę (30 kwietnia) Wieża Trynitarska rozpocznie sezon. Od tego dnia ponownie będzie można zwiedzić Muzeum Archidiecezji Lubelskiej, a także wypić kawę na jej szczycie czy wziąć udział w zajęciach edukacyjnych.Koszt uczestnictwa w zajęciach grupy do 20 osób wynosi 340 zł, a do 30 osób 480 zł. Zajęcia mogą odbywać się w środy i czwartki o godzinie 10:00, 11:15 i 12:30. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 695 475 152 lub mailowo pod adresem: [email protected] Od ubiegłego roku w wieży funkcjonuje również specjalna kawiarenka. Można w niej napić się kawy lub zjeść ciastko. Kawiarnia znajduje się na szczycie wieży. Aby wejść do kawiarni należy wykupić bilet wstępu obowiązujący do wieży. W niedzielę (1 maja) ropoczyna się weekend majowy w Lublinie i o godzinie 13:30 będzie także możliwość zwiedzania Wieży Trynitarskiej z przewodnikiem inspiracji. Tego samego dnia o godzinie 19:15 Wieczorne Opowieści poprowadzi Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk.

 

Bilety na zwiedzanie wieży można nabyć w cenie 8 zł (bilet ulgowy) i 10 zł (bilet normalny). Wieża będzie czynna w soboty i w niedziele od godziny 18:00 do 20:00. We wtorek (1 maja) zwiedzić ją można będzie od godziny 12:00 do 18:00.

Gra miejska "Szlakiem lubelskich legend" - "majówka" w Lublinie 2022

Pierwsza gra z cyklu IV Lubelska Liga Gier Miejskich odbędzie się 30 kwietnia 2022 roku. Start zlokalizowany będzie przy Centrum Handlowym Lublin Plaza przy ul. Lipowej 13 (taras od strony sklepu RESERVED),a cała gra będzie toczyła się po starym mieście. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz 13:30 a sama gra ruszy o 14:00 i potrwa do 16:00 . Gra „Szlakiem lubelskich legend” będzie składała się z siedmiu stacji. Pytania i zadania dotyczyć będą - jak sama nazwa wskazuje - legend o naszym mieście. Zadania przybiorą nową formułę, aby zrealizować pierwsze zadanie uczestnicy będą musieli wykonać kilka pobocznych zadań.

Zagraj z nami Hey Joe!

Wydarzenie odbędzie się na stadionie żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie. W niedzielę 1 maja od godziny 13 do 18 będzie można zagrać z Wojciechem Cugowskim. Impreza ta odbędzie się w "klimacie Rockowym". Organizatorzy zagrają utwór Jimmiego Hendrixa "Hej Joe". Wstęp na imprezę jest darmowy.

Line-up:

 • 13:00 - strojenie i rozgrzewka, Smoke on The Water
 • 13:30 - rozgrzewka, Wild Thing
 • 14:00 - rozgrzewka Hey Joe, jamowanie
 • 15:00 - próba generalna Hey Joe
 • 15:15 - występ Rock Music School + Wojtek Cugowski
 • 16:00 - gramy z Wrocławiem Hey Joe
 • 16:15 - oficjalne ogłoszenie wyników próby bicia rekordu we Wrocławiu
 • 17:00 - Koncerty
 • Feym
 • Afterload
 • Machina + Wojtek Cugowski 

Pokazy na fontannie multimedialnej Lublin 2022

W tym sezonie zobaczymy 9 prezentacji światło – woda – dźwięk znanych z poprzednich lat. Podczas pierwszego widowiska zaplanowanego na sobotę 30 kwietnia zaprezentowane zostaną „Czarcia Łapa”, „Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego” oraz „Sen o Mieście”. W maju zaplanowano łącznie 10 pokazów, które będą odbywać się w weekendy od godziny 21.00.

Harmonogram:

 • sobota (30 kwietnia) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego, Sen o Mieście
 • niedziela (1 maja) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

Majówka 2022 na sportowo w Lublinie!

Ulicami Lublina przejadą kolarze podczas XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów i III Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. 

 • Etap 1 – 30 kwietnia (sobota) godz. 9.00-13.00, dystans rundy 4,3 km.
Start i meta na ul. Poligonowej. Trasa: ul. Poligonowa, ul. Zelwerowicza, „stara” Poligonowa, pod wiaduktem w drogę serwisową w kierunku Zelwerowicza, powrót ul. Poligonową do skrzyżowania z ul. Relaksową.

 

 • Etap 4 – 2 maja (poniedziałek) godz. 9.30-13.30, dystans rundy 2,8 km.
Start i meta ul. Hessa. Trasa: ul. Hessa, ul. Plewińskiego, ul. Braci Krausse, ul. Rataja, powrót do ul. Hessa.

 

 • Etap 5 – 3 maja (wtorek) godz. 9.00-13.00, dystans rundy 1,4 km.
Start i meta na Al. Racławickich. Trasa: plac Teatralny, ul. Łopacińskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Uniwersytecka, ul. M.C. Skłodowskiej, ul. Grottgera powrót do Al. Racławickich.

Powyższe etapy wyścigu kolarskiego będą się odbywały przy całkowitym zamknięciu powyższych ulic dla ruchu.

 

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z organizowanymi zawodami i związanym z tym częściowym zamknięciem dla ruchu ul. Poligonowej i ul. Bohaterów Września, w dniu 30 kwietnia 2022 r. (sobota) w godz. 9.30 – 13.15 obowiązywać będą następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

 • Linia nr 4 – w obu kierunkach: Poligonowa – Zelwerowicza – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – …
 • Linia nr 47 – w obu kierunkach: … – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – Kosmowskiej – Północna – gen. Ducha – Willowa – …
 

Z kolei w związku z organizowanymi zawodami i związanymi z tym utrudnieniami w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

 • 1. Kurs linii 14 z godz. 11.50 z przystanku 5792 Węglin – centrum handlowe zostanie zrealizowany z pominięciem przystanków: 3065 Rondo Karszo-Siedlewskiego NŻ 05 oraz 2846 Rondo Przemysłowców NŻ 06.
 • 2. Kurs linii 21 z godz. 12.23 z przystanku 4632 Żeglarska 02 zostanie skrócony do pętli Felin.
 • 3. Kurs linii 21 z godz. 13.10 z przystanku 2852 Felin Spiessa 02 nie zostanie zrealizowany na odcinku Felin Spiessa 02 – Felin 02 (realizacja kursu nastąpi od przystanku Felin 02 o godz. 13.19).
 • 4. Kursy linii 70 z godz. 10.07 i 11.07 z przystanku 3182 Felin 02 nie zostaną wykonane.

 

Motor Lublin zagra na Arenie z Sokołem Ostróda

Obydwa zespoły zmierzą się w ligowej rywalizacji. Przyjezdni są "na papierze" słabszym przeciwnikiem, a to dobra okazja dla piłkarzy Marka Saganowskiego do przedłużenia passy zwycięstw w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się  w niedzielę 1 maja, a pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy o godzinie 17. Bilety dostępne pod adresem: https://bilety.motorlublin.eu/

Otwarty jest również Ogród Botaniczny UMCS - majówka 2022 w Lublinie

"Botanik" wciąż zaprasza na spacery. W kwietniu ogród jest otwarty od godziny 9 do 19, ale w zbliżającym się maju będziemy mogli tam przebywać godzinę dłużej. Bilety dostępne pod adresem: https://www.umcs.pl/pl/ceny-biletow,4287.htm

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy