Reklama

Reklama

Brakuje lokali dla organizacji pozarządowych w Lublinie. Radny Breś zaproponował, by wykorzystać stadion żużlowy

Opublikowano: 5 marca 2021 17:36
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

Pomysł, jak pomóc organizacjom pozarządowym w związku z brakiem lokali, ma radny Piotr Breś | foto Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Piotr Breś zauważył, że w Lublinie brakuje miejsca dla większej ilości organizacji pozarządowych. Zaproponował rozwiązanie problemu władzom miasta. Chce, by wykorzystać do tego planowany stadion żużlowy.

Reklama

Radny miejski Piotr Breś (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina poinformował, że w ubiegłym tygodniu dostałe zapytanie od jednego z mieszkańców Lublina, które dotyczy organizacji pozarządowych i możliwości lokalowych.

- Mianowicie w Lublinie działa sporo podmiotów z tzw. trzeciego sektora czy organizacji pozarządowych, mimo działalności lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej oraz Centrum Organizacji Sportowych, wiele organizacji jest zarejestrowanych w domach działaczy czy też zaprzyjaźnionych firmach. W powyższych Centrach jest zbyt mało miejsca dla większej ilości organizacji - napisał Piotr Breś, dodając, że wiele organizacji chciało by działać w takich miejscach, a przykładem mogą być Miejsca Aktywności Lokalnej w Warszawie, które są porozrzucane w różnych dzielnicach stolicy.

Zdaniem radnego nie ma potrzeby generowania dodatkowej powierzchni biurowej w każdej dzielnicy Lublina dla NGO. Zaproponował, żeby zastanowić się nad wspólnym adresem dla powyższych organizacji np. wykorzystać plany budowy nowego Stadionu Żużlowego.

- Na etapie projektowania stadionu, który jest przed nami, należałoby przeprowadzić konsultacje z tymi organizacjami. Jeżeli nie byłoby woli współpracy pod jednym adresem pomiędzy wszystkimi organizacjami, mogłoby tam powstać przynajmniej miejsce dla organizacji sportowych - proponuje Breś.

Poprosił o rozważenie pomysłu, którego efektem - w jego przekonaniu - byłoby nawiązanie większej współpracy między organizacjami, możliwość efektywniejszej pracy w związku z brakiem problemów lokalowych i zaplecze parkingowe.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.