Reklama

Reklama

Aktualna organizacja ruchu na lubelskim rondzie Honorowych Krwiodawców zostaje dłużej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Aktualna organizacja ruchu na lubelskim rondzie Honorowych Krwiodawców zostaje dłużej - Zdjęcie główne

Rondo Honorowych Krwiodawców | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Tydzień dłużej potrwa obecna organizacja ruchu drogowego w rejonie ronda Honorowych Krwiodawców. Skrzyżowanie jest remontowane w ramach przebudowy al. Racławikich i wykonano już na nim 85 procent prac.

Reklama

Obecna organizacja ruchu tydzień dłużej

Od dłuższego czasu trwa przebudowa Al. Racławickich i ich okolic w tym ronda Honorowych Krwiodawców. Od 16 listopada w rejonie ronda wyłączony z ruchu jest odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy odbywa się na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego. Skrzyżowanie proste przesunęło się na wlot al. Warszawskiej w stronę al. Sikorskiego. Obowiązuje pierwszeństwo przejazdu w relacji Al. Racławickie - al. Warszawska, a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane. Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką przesnięto się w stronę ul. Głębokiej. Taka organizacja ruchu miała obowiązywać do 15 grudnia, po czym miał zostać przywrócony na rondzie ruch okrężny. 

W piątek (11 grudnia) Urząd Miasta Lublin poinformował, że aktualne organizacja ruchu na tym rondzie będzie obowiązywała o tydzień dłużej. Ruch okrężny wróci w tym miejscu od 22 grudnia i od tego dnia kierowcy będą mogli korzysztać też z ul. Popiełuszki.

Prace skończone już w 85 procentach

Na rondzie Honorowych Krwiodawców prace już kończą się. Do zrobienia została jeszcze niewielka część robót na jego ostatniej części. Na IV ćwiartce powstały przykanaliki do kanalizacji deszczowej, rury osłonowe oraz maszty na potrzeby sygnalizacji świetlnej i wykonano warstwę podbudowy otraz warstwę wiążącą. Z kolei zatoka autobusowa przy jednostce wojskowej zyskała nową betonową nawierzchnię. Do realizacji jest jeszcze montaż lamp i ułożenie ostatniej warstwy ścieralnej.

- Przed otwarciem ronda dla ruchu okrężnego teren zostanie uporządkowany, a na nawierzchni ronda wykonane oznakowanie poziome. Uruchomienie sygnalizacji świetlnej nastąpi w późniejszym terminie - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

Prace na rondzie wykonano w 85%. Na I i II ćwiartce wybudowano kanalizację deszczową i rury osłonowe pod sygnalizację świetlną oraz posadowiono słupy trakcyjne. Powstała podbudowa pod ścieżkę rowerową i chodnik, ułożono krawężniki oraz podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą nawierzchni ulic. Zakończono też  roboty drogowe na III ćwiartce, które objęły powstanie uzbrojenia podziemnego w postaci zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej. Zbiornik na deszczówkę pomieści 143 tys. litrów wody, która będzie odprowadzana do rzeki Czechówka, przez al. Sikorskiego. Powstały też elementy sygnalizacji świetlnej i trakcji trolejbusowej, a na al. Sikorskiego i al. Warszawskiej wykonano już oświetlenie na docelowych słupach. Gotowa jest  zatoka autobusowa przy al. Sikorskiego. Z kolei na ul. Popiełuszki na odcinku w stronę al. Długosza w najbliższych dniach drogowcy położą warstwę wiążącą, wykonają chodniki po obu stronach jezdni i zamontują oświetlenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy