Reklama

Złodziej laptopów zatrzymany!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Złodziej laptopów zatrzymany! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sześciu laptopów i trzech telefonów komórkowych jednej z firm przy al. Racławickich. W czerwcu br. publikowaliśmy nagranie z monitoringu, na którym zarejestrował się jego wizerunek. Okazał się nim 27-latek z Lublina, który był już karany za kradzieże i włamania. W lutym br. wyszedł z więzienia, teraz trafi tam ponownie. 27-latek dobrowolnie poddał się karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

   Sprawca został zatrzymany dzięki ustaleniom policjantów z IV komisariatu i pomocy policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP Lublin. 27-latek wpadł w ręce policjantów w mieszkaniu, które wynajmował na terenie Lublina. Jak ustalili policjanci z „czwórki” sprawca był już wcześniej karany za kradzieże i włamania. W lutym opuścił zakład karny, gdzie odbywał wyrok za te przestępstwa. Teraz znów trafi „za kratki” . Podczas przesłuchania przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności, oraz karze grzywny.  


   Do kradzieży doszło 3 czerwca w jednej z firm przy al. Racławickich. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników. Wszedł do jednego z pomieszczeń skąd zabrał telefon komórkowy i kartę dostępu.  Dzięki niej wszedł do  pokoi skąd ukradł 6 laptopów i kolejne dwa telefony. Kiedy wychodził na zewnątrz natknął się na pracownika firmy, którego zaniepokoił widok nieznajomego. O zdarzeniu poinformowano pracownika ochrony, który pobiegł za złodziejem. Mężczyźnie udało się odzyskać 4 laptopy. W pościg za sprawcą ruszył także przypadkowy przechodzień.  Mężczyzna zdołał odzyskać pozostałe dwa przenośne komputery. Złodziej uciekł z telefonami. Wartość strat na szkodę firmy oszacowana została na kwotę 1200 zł. Na stronie internetowej lubelskiej Policji  publikowaliśmy nagranie z monitoringu, na którym zarejestrował się jego wizerunek.


   27-latek odpowie za kradzież z włamaniem, ponieważ do pokoi dostał się za pomocą skradzionej karty.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE