Reklama

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie lubelskich cmentarzy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie lubelskich cmentarzy - Zdjęcie główne

W najbliższą niedzielę przypada Wszystkich Świętych. Dlatego w rejonie cemntarzy będą obowiązywać zmiany ruchu drogowego | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w najbliższą niedzielę w rejonie cmentarzy będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu drogowego. Pojawią się m.in. dodatkowe miejsca prakingowe.

Reklama

Ratusz zaleca rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka dni

 

W najbliższą niedzielę (1 listopada) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wybierając się na cmentarz, jak co roku będzie można skorzystać ze specjalnej komunikacji miejskiej, czyli linii cmentarnych. Z kolei dla osób, które zdecydują się na dojazd rowerem, pojawią się parkingi w pobliżu wejść na cmentarze. Co więcej, podobnie jak w latach ubiegłych Policja będzie sterować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Będą też obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Władze miasta jednocześnie przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych.

 

- Z uwagi na sytuację epidemiczną rekomendujemy rozłożenie wizyt na grobach bliskich na kilka dni. Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak dystans, dezynfekcja oraz zasłanianie ust i nosa - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin - W przypadku podjęcia przez rząd decyzji w zakresie funkcjonowania cmentarzy, w związku z aktualną sytuacją epidemiczną, będziemy na bieżąco informować o ewentualnych zmianach w opisanej powyżej organizacji ruchu.

 

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

 

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

 
Od 30 października do 3 listopada na ul. Cmentarnej ruch będzie się odbywał w jednym kierunek - od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Wyjazd będzie możliwy drogą jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Na parking za pawilonami handlowymi będzie można wjechać korzystając z pierwszego wjazdu, a wyjazd będzie się odbywał środkowym wyjazdem z nakazem skrętu w prawo. Ostatni wyjazd będzie zamknięty i wygrodzony płotkami.
 
Zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zostaną wprowadzone 30 października po godzinie 16.00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku. Dodatkowo zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Janusza Krupskiego 30 października wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. 
 
Zmieni się też działanie sygnalizacji świetlnej. Od 31 października do 2 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny zostanie wyłączona na puls. Z kolei sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu, będzie wyłączona na puls w okresie od 1 do 2 listopada. 
 
Ratusz rekomenduje pozostawienie pojazdów na parkingach przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu (ul. Droga Męczenników Majdanka 74), na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych miejscach wokół cmentarza.
 
Cmentarz przy ul. Lipowej
 
Od wczoraj (26 października) do 3 listopada parking pod cmentarzem będzie tymczasowy wyłączony z funkcjonowania. Miejsca są przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego. Od 30 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. 1 listopada, w godz. 7.00 do 21.00 CHR Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem. Wjazd i wyjazd możliwy będzie od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla około 670 pojazdów, a szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.
 
Dodatkowo, od 30 października do 2 listopada, będzie zniesiony zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej - na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. 
 
Cmentarz przy ul. Pszczelej
 
W dniach 31 października - 1 listopada na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, co ma zapewnić dodatkowe miejsca postojowe. Powrót z cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.
 
Cmentarz przy ul. Bełżyckiej
 
Od 31 października do 1 listopada na ul. Łanowejul. Bełżyckiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE