Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mpk.lublin.pl

Zmiany w komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 października zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

1/ Zwiększona zostanie częstotliwości kursowania linii nocnych od nocy z 30 września na 1 października. W dwie noce w tygodniu, z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę nastąpi zwiększenie częstotliwości kursowania linii nocnych do 30 minut. W październiku, w pierwszej kolejności zwiększona zostanie częstotliwość
w przedziale czasowym 23.30 - 1.30, czyli wprowadzone zostaną dwa dodatkowe kursy o godz. 00.00 i 01.00. Następnie w listopadzie i grudniu zwiększona zostanie częstotliwość w wymiarze czasowym 23.00-2.30, czyli
obowiązywać będą 4 dodatkowe kursy o godz. 23.00, 00.00, 01.00 i 02.00. Jest to tylko rozwiązanie pilotażowe. Obowiązywać będzie końca roku. ZTM będzie obserwować zainteresowanie pasażerów dodatkowymi nocnymi kursami i wówczas zostanie podjęta decyzję o kontynuacji tej zmiany w przyszłym roku.

2/ Nowe kursy wariantowe w trasie przejazdu linii nr 4: wydłużenie wybranych kursów linii nr 4 do Dysa w dzień powszedni (7 kursów do Dysa i 7 do Lublina)

3/ Nowe kursy wariantowe w trasie przejazdu linii nr 74: wydłużenie wybranych kursów linii nr 74 w dzień powszedni w II wariantach:
- I wariant: wydłużenie do Rudnik-kościół (7 kursów do Rudnik-kościół i 7 do Lublina)
- II wariant: wydłużenie do Łagiewnik (6 kursów do Łagiewnik i 8 do Lublina)

4/ Utrzymanie kursowania linii nr 38 przez cały tydzień w miesiącach październik i listopad

5/ Uruchomienie nowego zespołu przystankowego na ul. Zana o nazwie „Brzeskiej II”

6/ Zmiana przystanku końcowego dla linii nr 85. Autobusy tej linii będą kończyć trasę na przystanku Węglin 02. Taka zmiana ma na celu ułatwienie pasażerom przesiadek do innych linii.

7/ Zawieszenie kursowania kursów wariantowych linii nr 37 do/z Dąbrowy we wszystkie dni tygodnia

8/ Korekta wybranych godzin odjazdów w dzień powszedni (przyspieszenia, opóźnienia, dodatkowe kursy) na liniach nr: 2, 14, 15, 21, 45, 47, 54, 154 i 161.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE