Reklama

Reklama

Zaprosili zimę do miasta

Opublikowano: czw, 12 gru 2019 12:04
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Zaprosili zimę do miasta  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na ferie, zapewniamy, że Zima przybędzie, a my jesteśmy na nią przygotowani. Od 13 stycznia zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć ?Zima w mieście?. W programie wydarzeń nie zabraknie interesujących nowości ? podczas ?niewidzialnych? warsztatów uczestnicy będą mogli doświadczyć świata osób niewidomych. Dużo radości dostarczą także nowe zajęcia aerial hoop na powieszonym kole cyrkowym.

Reklama


– W czasie ferii zimowych żaden uczeń w Lublinie nie będzie się nudzić. Dzieci i młodzież czekają dwa tygodnie ciekawych propozycji zorganizowanych przez domy kultury, biblioteki, muzea, które pozwolą na poszerzanie zainteresowań, naukę nowych umiejętności, ale przede wszystkim na aktywny wypoczynek w mieście bez telefonu i komputera. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy warsztaty kulinarne, artystyczne, żonglerskie oraz wiele innych atrakcji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Kuglarz za żonglerem biega po białym Lublinie
Cierpliwość, koncentrację i koordynację ruchową można będzie poćwiczyć podczas zajęć żonglersko-ruchowych. Dzięki interaktywnym pokazom i warsztatom kulinarnym, uczestnicy poznają tajemnice powstawania cebularzy, wypiekania pizzy i dekorowania pierników. Stworzenie własnego kalejdoskopu dostarczy młodym naukowcom satysfakcji, a zajęcia z krawiectwa pozwolą na zdobycie praktycznych umiejętności. Podczas spacerów, wycieczek i warsztatów turystyczno-krajoznawczych uczestnicy odkryją historię Lublina podczas śnieżnych zim.

Niewidzialne warsztaty
Jak żyją osoby niewidome? Czy korzystają ze smartfonu? Jak czytają i piszą? Czego nie mogą robić? Podczas „niewidzialnych” warsztatów uczestnicy będą mogli doświadczyć świata osób niewidomych. Poznają zarówno ograniczenia, jak i szczególne sprawności towarzyszące osobom niewidzącym.

Biegać, skakać, tańczyć, pływać
Na aktywnych czekają zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami piłki nożnej oraz pływackie i taneczne. Amatorów powietrznych akrobacji zapraszamy na warsztaty Aerial Hoop na powieszonym kole cyrkowym. Trening z zawodnikami Energa Basket Ligi to gratka dla młodych koszykarzy. Uczniowie będą mogli również skorzystać z 7 szkolnych basenów i 2 lodowisk.

Bez telefonu i komputera, a nie ma nudy
Dla uczestników „Zimy w mieście” ofertę przygotowały Fundacje, Młodzieżowe Domy Kultury i Muzeum Wsi Lubelskiej. Na uczniów czekają półkolonie z językiem angielskim, kreatywne warsztaty, zajęcia wokalne, nauka gry na bębnach i gitarze, tańców dworskich, żonglerka flagami i rysunek. Chętni udadzą się także w podróż dookoła świata, będą mogli zgłębić tajemnice świata owadów i wziąć udział w rozgrywkach w grach planszowych.

Biblioteki zapraszają nie tylko do czytania
Biblioteki przygotowały m. in. twórcze warsztaty, zajęcia, spotkania, turnieje. Na warsztaty literacko-plastyczne „Poznaj swoich sąsiadów”, przybliżające kulturę państw sąsiadujących z Polską, będzie można wybrać się do Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej, a podczas spotkań „Przyjaciel zwierzak” w Filii nr 21 dzieci porozmawiają o zwierzętach domowych i dowiedzą się jak najlepiej o nie zadbać.

Ferie w dzielnicach
Osiedlowe domy kultury i kluby zapraszają na tygodniowe turnusy ferii zimowych z programem pełnym warsztatów artystycznych, zabaw integracyjnych, zajęć świetlicowych, wyjść do lubelskich kin, teatrów lub zwiedzania miasta z przewodnikiem. Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zorganizuje dla młodzieży zainteresowanej filmem kreatywne warsztaty z tworzenia koncepcji filmowej oraz podstawowych zasad montażu.

Spektakle i wystawy
Specjalne pokazy spektakli „Arabela” oraz „Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia” w Teatrze im. H. Ch. Andersena zostały przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. Dla dzieci nieco starszych, Teatr wspólnie z Centrum Spotkania Kultur, ma w swojej ofercie zimowe warsztaty teatralne, podczas których młodzi aktorzy pod okiem specjalistów sprawdzą, jakie możliwości kryje ich głos, ciało, ale przede wszystkim – wyobraźnia! Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty dla grup półkolonijnych „Zimowy Labirynt Wyobraźni” połączone ze zwiedzaniem wystawy przybliżającej tajniki sztuki współczesnej.

Tradycyjnie, uczestnicy akcji „Zimy w mieście” będą mogli skorzystać z ciepłych posiłków w 13 stołówkach w wybranych szkołach.

Zapisy na „Zimę w mieście 2020” prowadzone będą od 16 grudnia bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Jak zawsze, zapraszamy do skorzystania z wybranych warsztatów i zajęć. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.zima.lublin.eu.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.