Reklama

Zaproś poezję do swojego domu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Zaproś poezję do swojego domu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poezja szuka mieszkania. Lokalizacja i wiek właściciela - bez znaczenia. Wszystko w ramach festiwalu "Miasto Poezji".


Organizatorzy festiwalu „Miasto Poezji” czekają na zgłoszenia osób chętnych na przyjęcie poezji do swojego domu.

– „Mieszkania Poezji” to projekt realizowany corocznie przy okazji festiwalu „Miasto Poezji”. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że jest to oddolna celebracja tego festiwalu – opowiada Maciej Pałka z Domu Słów.

W ramach wydarzenia miłośnicy poezji mogą zaprosić do swojego mieszkania wybranego autora, ale też zaprezentować własną twórczość czy po prostu urządzić spotkanie towarzyskie, w trakcie którego uczennicy będą czytać wiersze. Można też zorganizować happening, pokaz filmowy czy mikrokoncert z poezją w tle. - Jest to bardzo elastyczna forma, zależna od potrzeb czy wrażliwości uczestnika, który chce urządzić takie spotkanie – dodaje Maciej Pałka.

W projekcie mogą także brać udział instytucje związane z kulturą, np. domy kultury, biblioteki, uniwersytety, a także organizacje pozarządowe czy kawiarnie.

Odległość nie jest przeszkodą, spotkania można organizować w całej Polsce i na świecie – Poezja nie zna granic, ani terytorialnych, ani wiekowych! Jedyne ograniczenie to wyobraźnia – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia pod adres: domslow@tnn.lublin.pl. W temacie maila należy wpisać "Mieszkanie Poezji 2018". Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 81 534 52 33 oraz na stronie internetowej wydarzenia.

Festiwal „Miasto Poezji” odbędzie się w dniach 23 – 26 maja. W tym roku główne hasło wydarzenia brzmi „Słowa na wolności”.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE