Reklama

Zamontowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lublin112.pl

Zamontowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Łuszczowie na drodze krajowej nr 82 zamontowane zostały urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Jeszcze nie działają, jednak do ich uruchomienia pozostało niewiele czasu.

Kierowcy jadący drogą krajową nr 82 Lublin – Łęczna napotkają już na swojej drodze urządzenia służące do odcinkowego pomiaru prędkości. Specjalne maszty oraz kamery zamontowano kilka dni temu, jednak system jeszcze nie działa. Brakuje m.in. odpowiedniego oznakowania jak również przetestowana musi zostać prawidłowość działania urządzeń.

Pomiar średniej prędkości pojazdów jadących przez Łuszczów odbywał się będzie na odcinku 3 kilometrów. Zainstalowane na masztach, na początku oraz na końcu odcinka kamery, będą rejestrowały każdy przejeżdżający pojazd. Następnie system na podstawie czasu przejazdu, obliczy średnią prędkość z jaką kierowca poruszał się w tym miejscu.

Kierowcy krytycznie podchodzą do miejsca, w którym urządzenia zostały zamontowane. – Wybrali miejsce, gdzie nie ma praktycznie żadnych zabudowań, bardziej by się ono sprawdziło w samym centrum Łuszczowa – tłumaczy Marcin. – Co to ma wspólnego z bezpieczeństwem, wypadki cały czas zdarzają się w samym Łuszczowie a nie poza nim. Tam gdzie zamontowali te bramki nie pamiętam by miał miejsce jakikolwiek wypadek, a jeżdżę tą trasą codziennie – dodaje Jakub.

W centrum Łuszczowa, od kilku tygodni stoi zaś nowy fotoradar. Choć według zapewnień CANARD-u, miał on zacząć pracę od razu po usunięciu z niego czarnej folii, to urządzenie wciąż jest puste.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE