Reklama

Zakończył się proces zgłaszania projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Zakończył się proces zgłaszania projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O północy zakończył się proces zgłaszania projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Zgłoszono 108 pomysłów - 85 małych i 23 duże. Pula do wydania w ramach BO to 15 mln zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 16 lat, zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Regulamin tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przewiduje kilka zmian. Po raz pierwszy lublinianie składali projekty za pośrednictwem platformy internetowej. To ułatwiło przygotowanie projektów i pozwoli na ich sprawną ocenę oraz szybką publikację na portalu do głosowania. Ogółem zgłoszono 108 pomysłów, które będą weryfikowane przez urzędników.

Pełną liczbę złożonych projektów poznamy w przyszłym tygodniu. W czerwcu znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Głosowanie prowadzone będzie w postaci elektronicznej i za pośrednictwem papierowych kart do głosowania. W odróżnieniu do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, w tym roku mieszkańcy Lublina, powyżej 16 roku życia, będą mogli zagłosować na 2 projekty małe i 1 projekt duży. Lista projektów skierowanych do realizacji zostanie stworzona na podstawie liczby głosów z założeniem, że na terenie jednej dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice.

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł) oraz duże (o wartości od 500 001 zł do 1,2 mln zł). Projekty małe w momencie składania muszą uzyskać poparcie 20 mieszkańców Lublina, projekty duże 40 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE