Reklama

Zabójca 21-latki ponownie przed sądem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Zabójca 21-latki ponownie przed sądem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem apelacyjnym, bowiem z karą 12 lat więzienia za brutalne zabójstwo, nie zgadza się minister sprawiedliwości. Prokuratura domaga się teraz 25 lat. W czwartek, podczas rozprawy Mateusz K oświadczył, że nie pamięta dramatycznych wydarzeń, że żałuje tego co się stało i poprosił o utrzymanie wyroku wydanego przez sąd okręgowy w 2015 roku.


Ten wyrok został zaskarżony. Sąd apelacyjny utrzymał go w mocy. Zwiększył jednak dwukrotnie kwotę zadośćuczynienia dla matki ofiary z 50 do 100 tys. złotych. Korzystając z wprowadzonych w ubiegłym roku zmian w przepisach minister Zbigniew Ziobro wniósł kasację uznał, że kara 12 lat więzienia, za to co zrobił Mateusz K. jest niewspółmierna do winy. Sąd najwyższy kasację uznał, wyrok uchylił i skierował sprawę do rozpoznania w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Prokurator domaga się teraz dla sprawcy 25 lat więzienia, w jego ocenie ta kara pozwoli na długo odizolować od społeczeństwa tego niebezpiecznego człowieka.

Wyrok w sprawie Mateusza K. zostanie ogłoszony 7 marca. Przypomnijmy do zabójstwa 21 latki doszło w sierpniu 2013 roku. Ciało dziewczyny znalazła jej matka. Anna miała poderżnięte gardło. Zabójcą okazał się jej były chłopak. Po tym co zrobił pojechał na działkę rodziców, tam podpalił się, następnie wybiegł na ulicę i rzucał się pod jadące samochody.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE