Reklama

Załadowali auto po dach "fantami" z włamania. To ich zdradziło

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Załadowali auto po dach "fantami" z włamania. To ich zdradziło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już kilkanaście minut od włamania policjanci z Kamionki zatrzymali jego sprawców. Czterej mieszkańcy Lublina w wieku od 21 do 37-lat wpadli wracając ze ?skoku? samochodem wyładowanym po brzegi fantami. Wszyscy odpowiedzą za dokonanie kradzieży z włamaniem. Jeden z nich będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do włamania doszło w niedzielę tuż przed północą w miejscowości Sobolew, gmina Firlej. Nieznani sprawcy po wyłamaniu drzwi do sklepu spożywczego skradli z jego wnętrza alkohol, papierosy, słodycze i artykuły chemiczne o wartości 5 tysięcy złotych.

Kilkanaście minut później w odległości kilku kilometrów od miejsca przestępstwa policjanci z Kamionki w trakcie patrolu zauważyli bardzo obciążone auto i zatrzymali je do kontroli. Podróżowało nim czterech mieszkańców Lublina w wieku od 21 do 37-lat. Auto po brzegi wyładowane było sklepowymi artykułami. Mężczyźni twierdzili, że towar zakupili w hurtowni na wesele kolegi.

Jak się chwilę później okazało, artykuły pochodziły z włamania do sklepu, do którego doszło kilkanaście minut wcześniej.  Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Trzej włamywacze mają bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Teraz wszyscy odpowiedzą za dokonanie kradzieży z włamaniem. Jeden z nich, 26-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Kodeks karny za dokonanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10-lat pozbawienia wolności..

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE