Reklama

Reklama

Wycofanie się Sławeckiego - wielkim zaskoczeniem. W Radzyniu - posucha, w Międzyrzecu klęska urodzaju

Opublikowano: śr, 21 sie 2019 10:21
Autor:

Wycofanie się Sławeckiego - wielkim zaskoczeniem. W Radzyniu - posucha, w Międzyrzecu klęska urodzaju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sensacyjnie układają się listy do sejmu na Podlasiu. Z Radzynia kandydatów jak na lekarstwo. W Międzyrzecu trzech posłów i silny Litwiniuk.

Reklama

PiS nie zaskoczył elektoratu. Od dłuższego czasu było wiadomo, że liderem w okręgu będzie wicepremier Jacek Sasin. , Gwiazda TVP. Tamże wyjawił on, że nie jest w pełni spadochroniarzem. - To druga moja mała Ojczyzna poprzez żonę. Żona to rodowita hrubieszowianka. Wicepremier poniekąd powtarza metodę "na zięcia", jaką zastosował przed laty przybywając na teren Podlasia, regionu swojej żony ówczesny prezes SKOK-u, Grzegorz Bierecki.

Na drugiej pozycji jest Sławomir Zawiślak z Zamoscia, który po wyjeździe europosłanki Beaty Mazurek do Brukseli, ponownie został szefem struktur PiS w okręgu. Skryty plan Duszka z "fajerwerkami"? Radości z trzeciego miejsca na tej liście nie kryje poseł Marcin Duszek z Międzyrzeca.

- Wysokie trzecie miejsce i bycie liderem listy PiS w powiecie bialskim oraz północnej części okręgu, to wynik mojej ciężkiej pracy dla regionu lubelskiego oraz na rzecz naszego kraju, która została doceniona. Oczywiście bardzo mnie to cieszy, a także motywuje do dalszej, jeszcze aktywniejszej pracy – wyjawia. Po niezłym starcie w wyborach wiosennych do Europarlamentu, gdy zaskakiwał teledyskiem z dynamicznym disco polo i otrzymał aż ponad 15,5 tys. głosów, obecnie tajemniczo z uśmiechem zapowiada - Plan na kampanię już mam, jednak na razie pozostawię go w tajemnicy. Niczego nie potwierdzam, ani nie wykluczam, mam nadzieję, że miło państwa zaskoczę!

 Wicemarszałek nie dzieli skóry na niedźwiedziu

     Też na niezłej pozycji startowej, bo szóstej, jest Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek woj. lubelskiego. Zapytany przez nas czy nie szkoda mu rozpoczętych spraw w samorządzie , gdy wygra mandat, odparł, że najważniejszy jest obowiązek partyjny i patriotyczny.

- Nie będę dzielił przysłowiowej skóry na niedźwiedziu. Mam nadzieję, że w oczach naszych wyborców moja osoba zostanie zauważona poprzez dotychczasową pracę w samorządzie na rzecz naszego miasta i regionu. Zależy mi aby nasze województwo rozwijało się równomiernie i nie było białych plam. A taki zrównoważony rozwój może zapewnić tylko kontynuacja obecnych rządów zjednoczonej prawicy. Tuż za nim, jako siódmy na liście jest coraz częściej pojawiający się w regionie na spotkaniach Marcin Romanowski, od niedawna wiceminister sprawiedliwości (Solidarna Polska).

Szczęśliwa dwunastka wicewojewody? Na dwunastej pozycji jest reprezentant powiatu radzyńskiego (Walinna, gm. Komarówka) Robert Gmitruczuk, wicewojewoda.

- Dwunastka jest szczęśliwa! To duże wyróżnienie dla mnie. Mam nadzieję, że jak najwięcej będzie biorących mandaty z naszej listy, którą mamy bardzo dobrą. Nasz okręg został przecież doceniony przez Warszawę. Niewiele rejonów może pochwalić się tym, że startuje u nich wicepremier, który współdecyduje o kierunkach rozwoju państwa – wyjaśnia Robert Gmitruczuk.

Zaskoczeniem jest brak na liście obecnego posła i publicysty Janusza Szewczaka, dawnego głównego ekonomisty Kasy Krajowej SKOK, kolegi senatora Grzegorza Biereckiego.

Sosnowski kontrkandydatem Biereckiego

Kto przeciwko Biereckiemu? PSL zgłasza Sławomira  Sosnowskiego, byłego marszałka, SLD - bialczanina - Tadeusza Kochanowskiego.

Sosnowski powiedział nam, że chociaż pierwotnie miał startować w wyborach do Sejmu, to jednak wybrał kandydowanie do Senatu.

- Niech młodzi będą na listach do Sejmu, a u schyłku działalności społecznej wolałbym podjąć się trudnego zadania, startu o mandat senatora – powiedział nam Sosnowski.

Tadeusz Kochanowski, dyrektor bialskiego Biura NOT, przyznał, że nie proponowano mu startu do Sejmu, lecz do Senatu.

- Wytypowało mnie Stowarzyszenie "Pokolenia". Nie wiem jeszcze, czy będę zarejestrowany. Jeśli tak, to będę mieć mocnego przeciwnika – Grzegorza Biereckiego – mówi Tadeusz Kochanowski. Dodaje, że liczy na pojawienie się listy Lewicy we wtorek. Przyznaje, iż bialska organizacja SLD nie ma pretensji do Riada Haidara, że postanowił kandydować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Sławomir Rogala: "Mam nadzieję, że będę czarnym koniem wyborów"

Po odejściu Riada Haidara z SLD swoją szansę na Lewicy dostrzega Sławomir Rogala, znany w kraju hodowca z Czemiernik, intermistrz Europy w lotach dalekodystansowych gołębi.

- Obecnie jestem bezpartyjny. Z poparciem całej powiatowej radzyńskiej Lewicy wstępnie jestem na 4 miejscu listy. Mam nadzieję, że będę czarnym koniem jesiennych wyborów w naszym okręgu - mówi.

Spychani lub pechowcy z Radzynia

Mniej optymizmu panuje w innych ugrupowaniach radzyńskich. Nieoficjalnie rozmówcy mówią nam, że bardzo ambitni politycy z Międzyrzeca dominują przy tworzeniu list Koalicji Obywatelskiej oraz PSL-Koalicji Polskiej. W Radzyniu zatem zrezygnowali ze startu w jesiennych wyborach m.in. były poseł Tadeusz Sławecki oraz były wicestarosta Mariusz Skoczylas (PO) i Emil Oleśkiewicz (przewodniczący PO w powiecie radzyńskim). Drugi z nich powiedział nam, że akurat zadecydował o tym przypadek losowy.

- Pewne przymiarki robiłem do listy przed tygodniem, ale złamałem nogę i trudno o kampanię w takim stanie. Prawdopodobnie radzyńskie PSL będzie reprezentować na liście radna powiatowa Anna Szymala, która otrzymała w wyborach samorządowych 530 głosów (radny Tadeusz Sławecki aż 1059).

O wiele lepszą pozycję ma w KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy pochodzący z Kąkolewnicy ekspert ochrony zdrowia i biegły sądowy dr Marek Woch. Jest liderem i koordynatorem listy.

Koalicja Obywatelska - pełna dominacja Podlasia

Nie są jeszcze potwierdzone oficjalnie listy, ale kolejność ma być taka: 1. Haidar (Biała P.), 2. Żmijan (Międzyrzec), 3 Wróblewska (Międzyrzec). Jak widać - Chełm i Zamość nie są reprezentowane na podium, choć tuż pod nim - na czwartym miejscu znajdzie się Krzysztof Grabczuk, były marszałek.

PSL bez Sławeckiego
PSL pierwsze miejsce na liście oddaje kukizowcowi - posłowi Sachajce z Zamoscia. Na drugim miejscu przewidywany jest Przemysław Litwiniuk, do ubiegłego roku - szef sejmiku.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.