Reklama

Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD Lublin

Wyłącznik tachografu w rosyjskim pojeździe  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas rutynowej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 68 w okolicach Koroszczyna został ujawniony nietypowy wyłącznik tachografu.

W poniedziałek, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wykonując rutynowe działania kontrolne, zatrzymali rosyjski pojazd wykonujący transport bojlerów z Włoch do Rosji.


Wnikliwa analiza przedstawionych dokumentów umożliwiła stwierdzenie obecności nietypowego wyłącznika tachografu. Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie Manipulacja była możliwa poprzez włożenie w gniazdo OBD czytnika kodów błędów, który w środku miał ukryty element umożliwiający blokowanie tachografu. Co ciekawe, samo włożenie czytnika w gniazdo OBD nie blokowało tachografu. Dodatkowo należało użyć zdalnego sterowania (pilota), który uruchamiał blokadę.


Pojazd został skierowany do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono manipulację oraz wymieniono tachograf na nowe urządzenie. Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne, co może skutkować nałożeniem kary pieniężnej w kwocie do 12 tysięcy złotych.


Manipulacje rejestracją czasu pracy kierowcy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Narusza także zasady uczciwej konkurencji pomiędzy przewoźnikami.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE