Reklama

"Wprost" zamieszcza oświadczenie w sprawie publikacji o senatorze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

"Wprost" zamieszcza oświadczenie w sprawie publikacji o senatorze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tygodnik ?Wprost? na swoich łamach zamieścił wczoraj oświadczenie, w którym stwierdza, że formułowane w jego artykułach sugestie i zarzuty pod adresem Grzegorza Biereckiego są nieuprawnione.

Chodziło o artykuł, który ukazał się w 11 numerze „Wprost” tego roku. Publikacja powstała, jak podaje tygodnik, w oparciu o informacje pochodzące z pisma przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, datowanego na 3 marca tego roku. Wprost opisywał okoliczności likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, sugerując nieczyste przepływy finansowe między fundacją a szefostwem SKOK.

Senator Bierecki podał tygodnik do sądu zarzucając naruszenie dóbr osobistych. Tygodnik zawarł z powodem ugodę przedprocesową, czego pokłosiem jest wczorajsze oświadczenie, w którym czytamy: „Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 r., iż likwidacja była aferą, a Pan Grzegorz  Bierecki, Pan Adam Jedliński oraz Pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione.

Agencja Wydawniczo – Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o. przeprasza Pana senatora Grzegorza Biereckiego, Pana prof. Dr hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania.”

Senator Grzegorz Bierecki w rozesłanej do mediów informacji tak odniósł się do sprawy: – Kiedy tylko rozpoczęła się nagonka na mnie zapowiadałem, że będę bronił prawdy i dochodził swoich praw na drodze sądowej. Dzisiejsze oświadczenie tygodnika „Wprost” przyjmuję z satysfakcją, podtrzymując jednocześnie wcześniejsze zapowiedzi: nie pozwolę by kłamano na mój temat, nie pozwolę, by naruszano moje dobre imię, nie pozwolę, by oczerniano środowiska, z którymi jestem związany. W swoich działaniach będę konsekwentny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE