Reklama

Województwo lubelskie zdecydowanie za Andrzejem Dudą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM

Województwo lubelskie zdecydowanie za Andrzejem Dudą - Zdjęcie główne

Zwolennicy Andrzeja Dudy w województwie lubelskim zmobilizowali się na wybory. Prezydent zdecydowanie wygrał w naszym regionie z kontrkandydatem | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko w Lublinie Rafał Trzaskowski zdobył więcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich niż Andrzej Duda. W każdym z pozostałych miast na prawach powiatu i w powiatach prezydent wyraźnie pokonał kontrkandydata.

Podobnie jak w powiecie lubelskim i inaczej niż w Lublinie - prezentują się wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w województwie lubelskim. W naszym regionie zdecydowanie większym zaufaniem wyborców cieszy się Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał w województwie lubelskim 66,31 proc. głosów (725453 głosów), podczas gdy Rafał Trzaskowski zebrał jedynie 33,69 proc. poparcia (368630 głosów).

 

W Lublinie górą był Rafał Trzaskowski, gdzie uzyskał 51,24 proc. głosów. W każdym z pozostałych miast na prawach powiatu i w powiatach wygrał Andrzej Duda. Największe poparcie zebrał w powiecie janowskim, gdzie zagłosowało na niego 84,21 proc. wyborców.

 

ANDRZEJ DUDA - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

(kolejno: powiat, liczba głosów, procent głosów)

 

 

 

RAFAŁ TRZASKOWSKI - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

(kolejno: powiat, liczba głosów, procent głosów)

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE