Województwo lubelskie zdecydowanie za Andrzejem Dudą

Zwolennicy Andrzeja Dudy w województwie lubelskim zmobilizowali się na wybory. Prezydent zdecydowanie wygrał w naszym regionie z kontrkandydatem | foto DSM

wiadomosci Tylko w Lublinie Rafał Trzaskowski zdobył więcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich niż Andrzej Duda. W każdym z pozostałych miast na prawach powiatu i w powiatach prezydent wyraźnie pokonał kontrkandydata.

dsm

Opublikowano: 13 lipca 2020 07:55 | Aktualizacja: 13 lipca 2020 07:55

Podobnie jak w powiecie lubelskim i inaczej niż w Lublinie - prezentują się wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w województwie lubelskim. W naszym regionie zdecydowanie większym zaufaniem wyborców cieszy się Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał w województwie lubelskim 66,31 proc. głosów (725453 głosów), podczas gdy Rafał Trzaskowski zebrał jedynie 33,69 proc. poparcia (368630 głosów).

 

W Lublinie górą był Rafał Trzaskowski, gdzie uzyskał 51,24 proc. głosów. W każdym z pozostałych miast na prawach powiatu i w powiatach wygrał Andrzej Duda. Największe poparcie zebrał w powiecie janowskim, gdzie zagłosowało na niego 84,21 proc. wyborców.

 

ANDRZEJ DUDA - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

(kolejno: powiat, liczba głosów, procent głosów)

 

 

 

RAFAŁ TRZASKOWSKI - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

(kolejno: powiat, liczba głosów, procent głosów)

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.