Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Można dostać dotację na usunięcie azbestu. Planowany jest nabór wniosków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Można dostać dotację na usunięcie azbestu. Planowany jest nabór wniosków - Zdjęcie główne

Można dostać dotację na usunięcie azbestu. Planowany jest nabór wniosków | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W województwie lubelskim trwa usuwanie azbestu, który powoduje wiele poważnych chorób. Na usunięcie go można dostać dofinansowanie. Takie wsparcie otrzymało już ponad 33 tys. gospodarstw domowych.

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego realizuje unijny projekt. Od początku działań, czyli od września 2018 roku do końca listopada 2021 r. usunięto w ramach niego blisko 93 tysiące ton wyrobów oraz odpadów zawierających rakotwórczy eternit.

- Azbest jest przyczyną wielu poważnych chorób, dlatego usunięcie go z gospodarstw domowych jest tak ważne i cieszy nas fakt, że mieszkańcy województwa lubelskiego są wciąż zainteresowani pozbywaniem się tego toksycznego materiału - mówi Sebastian Trojak z Zarządu Województwa Lubelskiego.  - Kontynuacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy warunków życia i zdrowia mieszkańców regionu oraz stanu środowiska naturalnego - dodaje.

W ramach projektu przeprowadzono pięć naborów wniosków na usuwanie z gospodarstw domowych materiałów zawierających azbest. W lutym złożono ponad 8600 wniosków. Do zakończenia projektu planowane jest zutylizowanie ponad 79 tys. ton wyrobów zawierających ten minerał. Wartość projektu wynosi ponad 45 mln zł. Łącznie objętych wsparciem zostało ponad 33 tys. gospodarstw domowych.

Realizacja postanowień umowy o dofinansowanie została utrudniona ze względu na pandemię COVID-19. Procedura składania wniosków w ramach piątego naboru zakończyła się w lutym, a realizacja prac na nieruchomościach wnioskodawców potrwa do 30 czerwca 2022 roku. W związku z uzyskaniem dodatkowych środków finansowych na utylizację azbestu w wysokość 2,4 mln zł planowany jest jeszcze uzupełniający nabór wniosków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy