Reklama

Wojewoda do prezydenta: to tchórzostwo! Prezydent do wojewody: inwektywy i kłamstwa!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Spór Żuk contra Czarnek zaostrza się

Wojewoda do prezydenta: to tchórzostwo! Prezydent do wojewody: inwektywy i kłamstwa! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaostrza się spór pomiędzy wojewodą lubelskim a prezydentem Lublina. Adwersarze wytoczyli ciężkie działa.

Wzrost napięcia spowodowała decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd miał wydać wyrok w sprawie zarządzenia wygaszającego mandat prezydenta Krzysztofa Żuka w związku z decyzją wojewody Przemysława Czarnka. Wyrok nie zapadł, a sąd postanowił sprawę otworzyć na nowo. Prezydent Żuk złożył bowiem wniosek o wyłączenie ze składu orzekającego jednego z sędziów.

To najwyraźniej zdenerwowało wojewodę Czarnka, który już kilkanaście minut po sprawie w rozmowie z dziennikarzami zarzucił prezydentowi tchórzostwo. - Myślałem, że jest Pan człowiekiem odważnym, tymczasem wykazuje się pan zwykłym tchórzostwem - mówił Czarnek. Jego zdaniem wniosek ma na celu jedynie wydłużenie postępowania sądowego, co zwiększa szanse Krzysztofa Żuka na zachowanie stanowiska.

Wywołany do tablicy prezydent Żuk przypomniał wojewodzie, że to jego nie było na żadnej rozprawie. Natomiast wniosek o wyłączenie sędziego jest uzasadniony. Przypomniał, że tydzień temu sąd nie przyjął niektórych wniosków dowodowych i do chwili ogłoszenia wyroku nie zajął stanowiska w sprawie dokumentów. Ponadto na poprzedniej rozprawie sędzia przerywała wypowiedzi pełnomocnika prezydenta. - To umocniło moje wątpliwości co do bezstronności przewodniczącej składu orzekającego - podkreślił prezydent, podczas specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej. Wniosek prezydenta zostanie rozpatrzony w ciągu tygodnia. Jeśli sędzia zostanie wyłączony, wówczas trzeba będzie wybrać nowy skład i proces ruszy od początku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE