Reklama

Wizyta Rzecznika Praw Pacjenta w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rafał Januszczak

Wizyta Rzecznika Praw Pacjenta w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartłomiej Chmielowiec - Rzecznik Praw Pacjenta odwiedził dziś Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ w Lublinie. Podczas briefingu prasowego uczestniczył w dyskusji dotyczącej polskich problemów psychiatrycznych.

Obecna sytuacja w psychiatrycznej opiece zdrowotnej była najważniejszym punktem dzisiejszej konferencji. W rozmowie z dziennikarzami, Rzecznik zwrócił uwagę na długie oczekiwania pacjentów na terminy u specjalistów, deficytowe oddziały, warunki bytowe w szpitalach wymagające poprawy oraz niewystarczające nakłady finansowe. Trudna sytuacja jest również w dziecięcej i młodzieżowej psychiatrycznej opiece zdrowotnej. Kłopoty w tym sektorze dotyczą trudnych warunków hospitalizacji małoletnich pacjentów, braki kadrowe oraz braki wśród personelu medycznego. Psychiatrzy coraz częściej decydują się na pracę w zakresie prywatnym.

Wkrótce nastąpi powołanie Zespołu ds. psychiatrii dzieci i młodzieży przy Ministrze Zdrowia oraz sejmowej Podkomisji stałej ds. zdrowia psychicznego. Rzecznik Praw Pacjenta wyraża  nadzieję, że te działania przyczynią się do przestrzegania prawa do godności osób z zaburzeniami psychicznymi.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE