Reklama

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archidiecezjalubelska.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym dziełem ekumenicznym tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos. To już 26. edycja tej inicjatywy.

W archidiecezji lubelskiej akcja zostanie zainaugurowana w I niedzielę Adwentu, tj. 1 grudnia 2019 r. o godz. 10.30 Mszą Świętą w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku (ul. Klasztorna 3) i potrwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. Świece można nabywać w parafiach archidiecezji. Od 4 listopada będą one dostępne także w Centrali Caritas, znajdującej się przy Al. Unii Lubelskiej 15.


Około 3 milionów świec, przygotowanych przez Caritas, trafi na wigilijne stoły. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec umożliwią zapewnienie dzieciom wakacyjnego wypoczynku, bezpłatnych posiłków, stypendiów czy też wsparcia w rehabilitacji i leczeniu.


Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości… Niech światło tej świecy łączy Polaków w czynieniu dobra. Jezus przyszedł do nas jako małe, bezbronne dziecię i dał nam szansę na spotkanie Boga w drugim człowieku, szczególnie tym małym i potrzebującym wsparcia. - bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu PolskiUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE