Reklama

Wielkie święto Lublina we Wrocławiu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Wielkie święto Lublina we Wrocławiu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin jest pierwszym z sześciu miast, które w ramach \"Koalicji Miast\" prezentują się we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kawałek Lublina zobaczyć można na jednej z centralnych wrocławskich ulic - Karola Szajnochy. Prezentujemy galerię zdjęć z prezentacji naszego miasta w ESK2016.

Program prezentacji Lublina powstał w oparciu o dialog tradycji z nowoczesnością poprzez interaktywne działania kulturowe oparte na spektaklach teatralnych, projekcjach filmowych, koncertach oraz pokazach sztukmistrzowskich.

Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego to główny punkt programu. Miejscem do ukazania złożonej i wielokulturowej historii Lublina i jego dziedzictwa stała się podniebna przestrzeń – zawieszone nad ulicą liny, szarfy oraz wieże. Swój teatralny świat przywiózł także Leszek Mądzik, Paweł Passini i Łukasz Witt-Michałowski.

We Wrocławiu nie zabraknie największych i najbardziej znanych lubelskich twórców sztuk wizualnych – Robert Kuśmirowski pokaże swoją największą realizację pt. „Tężnia sztuki”, Mariusz Tarkawian zaś podejmie się kilkudniowej pracy stworzenia jedynego w swoim rodzaju rysunku na ścianie jednej z kamienic.

Uwagę wszystkich przykuwa specjalnie zaprojektowana scenografia autorstwa Jarosława Koziary, która zamieni ulicę Szajnochy w przestrzeń tętniącą życiem, światłem i kolorami.

Projektem unikalnym jest powołana specjalnie na potrzeby prezentacji orkiestra uliczna składająca się z kilkunastu lubelskich muzyków, którzy przechadzając się w widowiskowych pochodach, opanują centrum Wrocławia.

Więcej na www.koalicjamiast.wroclaw2016.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE