Reklama

Więcej funduszy na dodatkowe zabiegi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Więcej funduszy na dodatkowe zabiegi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie więcej operacji usunięcia zaćmy i wszczepiania endoprotez. Lubelski Oddział NFZ dostał dodatkowe pieniądze na ten cel. Nad Bystrzycę trafiło niemal 7.5 mln złotych, pochodzących z rezerwy ogólnej centrali Funduszu.

- Z tej kwoty 2,4 mln przeznaczone zostanie na leczenie zaćmy. Reszta to środki na operacje wymiany stawów: kolanowego i biodrowego - informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik oddziału wojewódzkiego Funduszu w Lublinie. Te pieniądze pozwolą na sfinansowanie 365 zabiegów okulistycznych i ponad 150 operacji ortopedycznych.

Dodatkowe pieniądze na sfinansowanie zabiegów zaćmy trafią w sumie do 14 szpitali, w tym m.in. do SP SK Nr 1 w Lublinie (600 tys. zł), SP Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu (ponad 500 tys. zł) oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (prawie 400 tys. zł). Dodatkowe środki finansowe na operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego zostaną przekazane do 15 placówek medycznych, w tym m.in. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie oraz Szpitala Powiatowego w Puławach.

Dodatkowe pieniądze pozwolą na skrócenie kolejek oczekujących na wspomniane zabiegi. Łączne wydatki Lubelskiego OW NFZ na świadczenia zdrowotne w roku bieżącym wyniosą co najmniej 4,35 mld zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE