Reklama

Wesela ruszą pełną parą. Otwierają siłownie i kina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jamie Hines/pixabay

Wesela ruszą pełną parą. Otwierają siłownie i kina - Zdjęcie główne

Wkrótce znów będziemy mogli pobawić się na weselu czy innej imprezie rodzinnej | foto Jamie Hines/pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejny element powrotu do normalności. Już wkrótce będziemy mogli pobawić się na weselach, poćwiczyć w siłowni lub popływać w basenie.

Pobawimy się na weselach


Od soboty, 6 czerwca, będzie można organizować wesela oraz inne uroczystości rodzinne. Limit uczestników takich wydarzeń to 150 osób, nie będzie obowiązku noszenia maseczek podczas tych imprez.


Tydzień wcześniej, od soboty 30 czerwca, dozwolona będzie organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy mają jednak obowiązek zasłaniania ust i nosa lub zachowania dwumetrowego dystansu społecznego.


"Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego" - czytamy w komunikacie na oficjalnym Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.


Do kina, siłowni czy na basen?


Od 6 czerwca do funkcjonowania będą mogły wrócić kina, teatry, opery, balet, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Działalność tych podmiotów będzie mogła być prowadzona w odpowiednich warunkach sanitarnych. "Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż podamy po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami" - zapowiadają rządzący.


Więcej klientów w sklepach i restauracjach


Władze znoszą limity osób znajdujących się w danym pomieszczeniu obiektu z branży handlowej i gastronomicznej.


"Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na jedną osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać" - czytamy w rządowym komunikacie. "W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików" - zaznaczają przedstawiciele Rządu RP.


Od 30 maja zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej. Nadal usta i nos będzie trzeba zakrywać w sklepach, na targu czy na poczcie. Ponadto w sklepach nadal obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk.


Do kościoła nadal w maseczce


Zniesienie limitu osób przebywających w obiekcie odnosi się także do kościołów i innych miejsc kultu religijnego. Tu również poluzowanie obostrzeń będzie obowiązywać od 30 maja. Zmiana dotyczy też ceremonii pogrzebów - zniesiony zostaje limit 50 osób. W świątyniach nadal będzie trzeba zakrywać usta i nos.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE