Reklama

Weekend z Terytorialsami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały 2 LBOT

Weekend z Terytorialsami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddali krew, złożyli przysięgę i poczęstowali grochówką - zobacz, jak wyglądał weekend z żołnierzami 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ponad 600 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zgromadziło się w niedzielę na Placu Zamkowym. Okazje były dwie - uroczysta przysięga nowych Terytorialsów oraz święto lubelskiej brygady. Wojska Obrony Terytorialnej w województwie lubelskim liczą już ponad 2400 żołnierzy, a nabór trwa cały czas. W niedzielę ich szeregi zasiliło łącznie 72 żołnierzy ochotników. Nowo zaprzysiężeni już wkrótce rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie. 

Po przysiędze na zamkowych Błoniach odbył się piknik rodzinny, podczas którego Terytorialsi zaprezentowali swoje pojazdy i sprzęt. Goście mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej i ściance wspinaczkowej. Nie zabrakło również pokazów, warsztatów, konkursów i atrakcji dla dzieci. Uroczystość zgromadziła nie tylko rodziny żołnierzy, przedstawicieli samorządu lokalnego, kombatantów, ale także mieszkańców Lublina. 

 
Przysięgę poprzedziła dzień wcześniej zbiórka krwi na Placu Litewskim. Pod hasłem „Krwioobieg Terytorialsa” żołnierze z 2 LBOT zaakcentowali swoją gotowość wsparcia mieszkańców naszego regionu. Przedstawiciele lubelskich władz samorządowych, instytucji wojskowych, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, środowiska kombatanckie oraz sami lublinianie tłumnie przyłączyli się do inicjatywy. W ramach sześciogodzinnej akcji zebrano aż 60 litrów krwi. Podobne zbiórki przeprowadzono także w Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej, Tomaszowie Lubelskim i Puławach. W sumie w naszym województwie w ten weekend zebrano blisko 120 litrów krwi na rzecz banków krwi podmiotów leczniczych na Lubelszczyźnie. 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE