Reklama

Reklama

W niedzielę happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo” z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

W niedzielę happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo” z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Lublinie - Zdjęcie główne

W niedzielę happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo” z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Lublinie | foto Urząd Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę (4 października) o 12.30 na Placu Litewskim odbędzie się happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo”, organizowany z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Będzie można poznać podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Reklama

Światowy Dzień Zwierząt jest świętem ustanowionym w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i jest ono wstępem do Światowego Tygodnia Zwierząt trwającego od 4 do 10 października. Ideą obchodów jest kształtowanie odpowiednich postaw wobec środowiska i szerzenie powszechnej świadomości na temat praw zwierząt. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt pierwszy raz odbył się w 1993 roku. W trakcie obchodów organizatorzy zwykle zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. 

 

W Lublinie happening z okazji tego dnia zorganizuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5, które jest miejską jednostką utworzoną w 2007 rroku. Aktualnie przebywa w nim około 205 psów i 107 kotów. Trafiają tam zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, takie, które zgubiły się właścicielom, ofiary ludzkiej przemocy i porzucone. W schronisku jest też egzotarium pod którego opieką są 63 zwierzęta: żółwie, jaszczurki, węże, pająki. 

 

- To jedyna taka placówka w kraju, która łączy funkcję schroniska, centrum rehabilitacji oraz ośrodka edukacyjnego dla zwierząt egzotycznych - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE