Reklama

Reklama

W centrum Lublina będzie nowa zieleń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

W centrum Lublina będzie nowa zieleń - Zdjęcie główne

Wizualizacja ul. Krakowskie Przedmieście po planowanych zmianach | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Krakowskie Przedmieście w tym roku pojawią się nowe drzewa i krzewa. W miejsce dotychczas rosnącej w betonowych donicach zieleni, Miasto zasadzi bezpośrednio do gruntu 13 dużych drzew ponad 700 krzewów ozdobnych.

Reklama

Przy ul. Krakowskie Przedmieście pojawią sie nowe drzewa i krzewy. Będą to takie gatunki jak np. lipa drobnolistna, irga błyszcząca i róże. Łączna powierzchnia nowych nasadzeń wyniesie około 200 mkw. Poza utworzeniem rabat, projekt zakłada jeszcze przeprojektowanie miejsc postojowych.
 
- Jedna z najważniejszych ulic naszego miasta, stanowiąca główny korytarz komunikacyjny do Placu Litewskiego i deptaka, przejdzie zmianę, której celem jest zwrócenie większej przestrzeni pieszym i zieleni miejskiej. To powrót do dawnej formy wykorzystania tego terenu, w przeszłości istniał tu bowiem szpaler dużych drzew, który dodawał charakteru temu miejscu. Opracowana ostatecznie dokumentacja jest wyrazem kompromisu, z pozostawieniem jednak jako priorytetu nowych nasadzeń zieleni. Projekt, poza zwiększeniem przestrzeni zielonej, ma na celu poszerzenie chodnika dla pieszych oraz poprawę ogólnej estetyki - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Trochę zmieni się przestrzeń wzdłuż północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia, na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej. Miejsca do parkowania zostaną uporządkowane i skoncentrowane głównie przed siedzibą Sądu Okręgowego. Do dyspozycji będzie 14 miejsc parkingowych, w tym 2 dla niepełnosprawnych. Obecnie ten fragment ul. Krakowskie Przedmieście obejmuje pas drogowy z 27 miejscami parkingowymi.
 
Parkowanie będzie odsunięte od rejonu skrzyżowania z ul. 3 Maja i przejścia dla pieszych, z powodu przewężenia chodnika w obrębie tego skrzyżowania. Pojawią się dwie duże rabaty z drzewami, nasadzeniami niskimi oraz 3 stojaki dla rowerów. W rejonie Sądu, miejsca parkingowe zostaną poprzedzielane mniejszymi rabatami, z dwoma drzewami w każdej. Planowane są  trzy obszary z dwoma stanowiskami parkingowymi oraz 6 stanowisk parkingowych na wprost schodów Sądu. Najbliżej murku z kwiatami, zamontowane będą 3 stojaki rowerowe.
 
- Zmiana polegająca na przywróceniu wzdłuż ul. Krakowskie Przedmieście zieleni sadzonej w gruncie, jest kontynuacją działań podjętych w centrum miasta, gdzie przebudowa deptaka i Placu Litewskiego zmieniają go w przestrzenie przyjazne pieszym. To jednocześnie zapowiedź kolejnych kroków na drodze do zrównoważonych zmian w przestrzeniach komunikacyjnych miasta - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Prace zaczną się na przełomie października i listopada.  Jeśli pogoda pozwoli, możliwe będzie podjęcie prac drogowych związanych z remontem jezdni.

Rośliny z donic umiejscowionych przy ul. Krakowskie Przedmieście, zostaną posadzone na ul. Łęczyńskiej i Spółdzielczości Pracy (przy Decathlonie). Donice zaś trafią na ul. Niecałą (przy Urzędzie Pracy), skrzyżowanie ulic Radziwiłłowskiej i Niecałej oraz al. Piłsudskiego (przy MPWiK).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE