Reklama

Reklama

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Dziś konsultacje społeczne

Opublikowano: 1 grudnia 2020 08:22
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dzisiaj (1 grudnia) odbędzie się spotkanie online w ramach konsultacji społecznych VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Wyniki zostały ogłoszone niedawno, a teraz miasto zaczęło przygotowania do następnej edycji i robi to poprzez konsultacje społeczne. Są one ogłaszane co roku po poznaniu wyników głosowania wcześniejszej edycji i można w ramach nich przedstawić propozycję zmian w regulaminie BO.

 

- Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego porozmawiamy z mieszkańcami Lublina o tym, czy widzą potrzebę zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Z zainteresowaniem przeanalizujemy wszystkie zgłoszone opinie i pomysły. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja odbędzie się bez zakłóceń, a realizacja projektów przyniesie satysfakcję ich autorom i mieszkańcom Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

 

Konsultacje dotyczącej regulaminu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego odbywają się od 17 listopada, a dzisiejsze spotkanie jest częścią ich częścią. Wypracowane zmiany będą wprowadzane na podstawie uwag i opinii mieszkańców. Do 10 grudnia każdy może wysłać swoją opinię i uwagi drogą elektroniczną na adres [email protected] lub pisemnie na adres Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Uwagi można też wyrazić wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

 

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu mogą do niego dołączyć poprzez platformę Zoom. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.