Reklama

Reklama

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Będą działania zapobiegające bezdomności zwierząt

Opublikowano: pt, 4 gru 2020 13:20
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Będą działania zapobiegające bezdomności zwierząt - Zdjęcie główne

Wśród wybranych do realizacji projektów ogólnomiejskich jest projekt pt. "Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt", który zdobył 1163 głosów | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowany projekt polegający na sterylizacji psów i kotów właścicielskich połączony z promocją adopcji zwierząt. W planie jest też festyn w dzielnicy Hajdów-Zadębie.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Wśród wybranych do realizacji projektów ogólnomiejskich jest projekt pt. "Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt", który zdobył 1163 głosów.

Dzięki temu ma być finansowana promocja adopcji zwierząt ze schronisk i zabiegów sterylizacji, kastracji i czipowania psów, kotów właścicielskich oraz sterylizacji kotów wolno bytujących. Oprócz tego, plan zakłada zorganizowanie festynu-pikniku w dzielnicy Hajdów-Zadębie połączonego z promocją adopcji zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Lublinie.

- Zabiegi sterylizacji to najlepsza i najskuteczniejsza forma zapobiegania nadpopulacji tych zwierząt a co za tym idzie- ich bezdomności. Czipowanie jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego powrotu zaginionego czworonoga do właściciela - czytamy w opisie projektu. 

Działania mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców Lublina. 

Całkowity koszt podany przez autorów projektu to 250 tys. zł. Sterylizacja, kastracja i czipowanie wyniesie 100 tys.zł, promocja adopcji i cykl reklamowy - 100 tys. zł, a organizacja festynu-pikniku w dzielnicy Hajdów-Zadębie 50 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy