Reklama

Uwaga! Nowy rozkład ZTM!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie

Uwaga! Nowy rozkład ZTM! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o zmianach w rozkładzie jazdy miejskich autobusów i trolejbusów. Wejdą one w życie od 1 maja.

Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie od 1 maja, zakłada m.in. uruchomienie nowej linii autobusowej nr 38 na trasie: Węglin – al. Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino – Armii Krajowej – Jana Pawła II – Diamentowa – Romera – Nałkowskich – Żeglarska – Zemborzycka – Kunickiego – Abramowicka – Abramowice .

Zgodnie z pierwotnymi założeniami linia miała zostać uruchomiona od wakacji, z uwagi jednak na wnioski pasażerów zostanie ona uruchomiona wcześniej, od 1 maja. W okresie maj-czerwiec linia będzie kursować tylko w weekendy oraz 2 i 27 maja. W sobotę linia będzie kursować co 40 minut, zaś w niedziele i dzień świąteczny co 60 minut. Zmianie ulegała również trasa przejazdu tej linii. Uwzględniając wnioski dzielnic Dziesiąta oraz Abramowice, trasa linii została zmodyfikowana, tak aby objęła swoim zasięgiem obszar tych właśnie dzielnic. Od 1 lipca br. linia będzie kursować przez cały tydzień.

Kolejną zmianą zaproponowaną przez ZTM będzie zwiększenie liczby kursów na linii nr 151 w dzień powszedni, w godzinach porannych i popołudniowych oraz zwiększenie częstotliwości kursowania linii w weekendy przez cały dzień.

Zmieni się też obsługa Zalewu Zemborzyckiego. Zmiany zakładają wydłużenie we wszystkie dni tygodnia do pętli w Dąbrowie większości kursów linii nr 37, skierowanie do obsługi linii nr 8, 15, 37 i 40 w weekendy autobusów przegubowych, a do obsługi linii nr 21 taboru 12-metrowego, zamiast autobusów midi (9-metrowych).

 Pozostałe zmiany - wprowadzone na wnioski pasażerów - do rozkładów jazdy wprowadzonych od 1 marca br. zakładają uruchomienie dodatkowych kursów na linii nr 13 (dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 4.30 z os. Poręba), linii nr 22 (dodatkowy kurs w sobotę o godz. 19.15 z Pliszczyna oraz dodatkowy kurs w niedzielę i dzień świąteczny o godz. 22.04 z Pliszczyna).

Dodatkowe kursy ustanowione zostaną również na linii nr 154 (dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 22.12 z Chodźki-szpital), linii nr 157 (dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 5.23 z przystanku Kalinowszczyzna w kierunku Zana Leclerc, dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 22.40 z przystanku Zana Leclerc), linii nr 161 (dodatkowy kurs w niedzielę dzień świąteczny o godz. 22.32 z Felina), linii nr 912 (dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 7.05 z Konopnica las do szkoły przy ul. Roztocze – kurs wykonywany przez nowe połączenie o numerze 912, kursujące na odcinku Konopnica las – szpital Wojewódzki, po trasie linii nr 12).

Pozostałe zmiany:

  • linia nr 5 - opóźnienie kursu w sobotę, niedzielę i dzień świąteczny z godz. 16.20 na 17.00 z Mełgwi – zmiana uzgodniona z władzami gmin Mełgiew i Świdnik
  • linia nr 14 - w dzień powszedni kurs o godz. 15.20 z przystanku Felin Uniwersytet skierowany przez Strefę Ekonomiczną
  • linia nr 20 - opóźnienie kursu w dzień powszedni z 4.45 na 4.55 z Dębówki
  • linia nr 30 - opóźnienie kursu w dzień powszedni z godz. 7.34 na 7.44 z Dworca PKP, w celu dopasowania kursowania tej linii do godzin przyjazdów pociągów
  • linia nr 33 - opóźnienie w dzień powszedni kursów z godz. 19.55 na 20.05 i z godz. 21.05 na 21.10 z Tomaszowic oraz z godz. 20.30 na 20.40 z Ronda Krwiodawców – zmiana uzgodniona z wójtem gminy Jastków.

Zmiany wchodzą w życie od 1 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE