Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w sierpniu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w sierpniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku sierpnia nastąpią zmiany w organizacji ruchu związane z rozpoczęciem przebudowy: al. Tysiąclecia, etapu II przebudowy al. Kompozytorów Polskich, skrzyżowań w ciągu ul. Droga Męczenników Majdanka oraz kolejnym etapem budowy ul. Muzycznej i remontu kładki nad ul. Sowińskiego, a także związanych z kręconym w Lublinie serialem i wyścigiem kolarskim, który będzie miał miejsce na terenie Starego Miasta.

I. Przebudowa al. Tysiąclecia 

Przebudowa al. Tysiąclecia na odcinku od rejonu ul. Wodopojnej do ronda im. Romana Dmowskiego (wraz z rondem) rozpocznie się od remontu jezdni południowej, czyli tej po stronie pl. Zamkowego.


Roboty rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (1 sierpnia) od wymiany krawężników. W związku z tym jezdnia ta będzie zawężana o jeden pas ruchu, lewy skrajny bądź prawy skrajny, w zależności od miejsca prowadzonych prac.  Ten etap prac potrwa od 8 do 14 dni. 

Następnie, prawdopodobnie już po Jarmarku Jagiellońskim, rozpocznie się frezowanie nawierzchni jezdni południowej. Wówczas wystąpią zawężenia o półtora do dwóch pasów ruchu jadąc w kierunku Zamku. 

Prace bitumiczne zostały wstępnie zaplanowane na weekend 19 – 21 sierpnia. Rozpoczną się one w nocy z 19 na 20 sierpnia od układania nowej nawierzchni ronda Dmowskiego. Mogą wystąpić wówczas zawężenia, gdzie dostępny dla kierowców będzie jeden pas ruchu na rondzie. 

Następnie, już w ciągu dnia, układana będzie nawierzchnia jezdni południowej. Najpierw na odcinku od ul. Lubartowskiej do ronda. Wówczas jezdnia południowa zostanie zamknięta dla ruchu. Ruch obustronny zostanie zorganizowany na jezdni po stronie Dworca Głównego PKS. Kierowcy jadący ul. Lubartowską w dół, od strony ul. Królewskiej, będą wjeżdżać na jezdnię północną al. Tysiąclecia, w kierunku Zamku, poprzez dwukierunkową tego dnia ul. Wodopojną. Nie będzie możliwy wjazd w ul. Wodopojną dla pojazdów jadących ul. Lubartowską od strony ul. Ruskiej. Będą one kierowane do skrzyżowania z ul. Dolna 3 Maja i ul. Prusa. 

Następnego dnia (21 sierpnia) układa będzie nawierzchnia jezdni południowej na odcinku od starych pasów nawrotowych na wysokości salonu samochodowego do skrzyżowania z ul. Lubartowską. Ruch dwukierunkowy zostanie wówczas przeniesiony na jezdnię północną już na skrzyżowaniu z ul. Dolna 3 Maja i ul. Prusa. Jadący w kierunku Zamku na "swoją" jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską. 

W trakcie opisywanych prac, sygnalizacje świetlne będą wyłączane. 

Równolegle z tymi pracami będzie postępowała wymiana nawierzchni chodników i budowa ścieżki rowerowej na odcinku od pl. Zamkowego do al. Unii Lubelskiej. 

Następnym etapem prac będzie przebudowa jezdni północnej al. Tysiąclecia, czyli tej po stronie Dworca Głównego PKS. Roboty te rozpoczną się pod koniec sierpnia i potrwają maksymalnie do końca listopada. 

II. Przebudowa al. Kompozytorów Polskich (etap II) 

Pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznie się także etap II przebudowy al. Kompozytorów Polskich obejmujący modernizację: ul. Lipińskiego, ul. Elsnera, ul. Braci Wieniawskich, ul. Lawinowej, ul. Paganiniego, ul. Legendy i budowie ścieżki rowerowej po zachodniej stronie al. Kompozytorów Polskich na odcinku od ul. Koncertowej do al. Smorawińskiego. 

Zadanie rozpocznie się od robót brukarskich, czyli wymiany krawężników i remontu chodników. Jako pierwsze objęte pracami będą ulice Elsnera i Braci Wieniawskich. W ciągu miesiąca wykonawcy będą przenosili się na kolejne drogi. 

Roboty nawierzchniowe na całym wymienionym zadaniu rozpoczną się we wrześniu. 

III. Budowa ul. Muzycznej 

W związku z budową ul. Muzycznej na cały miesiąc sierpień wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, ul. Głębokiej, ul. Muzycznej, ul. Nadbystrzyckiej

Organizacja ruchu przewidziana na ten czas będzie identyczna, jak ta która już funkcjonowała w tym miejscu w ostatnich dniach czerwca. 

Skręt w lewo z ul. Głębokiej w ul. Narutowicza będzie możliwy tylko z jednego, skrajnego pasa lewoskrętu. Wjazd z ul. Nadbystrzyckiej na skrzyżowanie będzie możliwy również tylko z jednego pasa ruchu, tego znajdującego się bliżej osi jezdni. Jadący ul. Narutowicza na wprost w ul. Nadbystrzycką będą mogli wykonać ten manewr z istniejącego azylu wyznaczonego liniami poziomymi. 

Powodem zmian jest konieczność posadowienia komory kanalizacji deszczowej pod skrzyżowaniem. 

IV. Przebudowa skrzyżowań ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Garbarską i ul. Startową 

Roboty te rozpoczną się w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w środę 3 sierpnia. Organizacja ruchu związana z tą inwestycją przewiduje zawężenie ul. Droga Męczenników Majdanka na odcinku od rejonu Urzędu Dozoru Technicznego do rejonu stacji paliw. 

Wyłączone z ruchu zostaną pasy wzdłuż skarpy. Ruch obustronny będzie odbywał się na pasach ruchu po stronie ul. Wrońskiej. Dla każdej z relacji wydzielonych zostanie po jednym pasie ruchu. W czasie prac z ul. Wrońskiej wyjazd będzie możliwy tylko w prawo, czyli tylko w kierunku centrum. Wjazd natomiast będzie możliwy tylko jadąc od strony ul. Lotniczej. Identycznie będzie wyglądała sytuacja z wjazdem i wyjazdem z parkingu znajdującego się w pobliżu stacji paliw. Na tym etapie ul. Startowa będzie ulicą "ślepą", a wjazd i wyjazd z niej będzie możliwy poprzez ul. Elektryczną i ul. Lotniczą. Zmieni się także nieznacznie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Jadąc od strony Świdnika pas przy osi jezdni będzie wyznaczony tylko do skrętu w lewo, prawy pas zaś do jazdy na wprost i skrętu w prawo. 

Ten etap prac potrwa przynajmniej półtora miesiąca. Cała inwestycja zaś będzie trwała do końca roku. 

V. Remont kładki pieszej nad ul. Sowińskiego 

W sierpniu wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Sowińskiego. Przez najbliższy miesiąc będzie funkcjonował tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną

W pierwszej połowie miesiąca (między 1 a 15 sierpnia) wykonawca zawęzi ulicę o dwa pasy ruchu po stronie Rektoratu UMCS, a więc ruch odbywał się będzie po pasie ruchu bliżej Chatki Żaka. Po 15 sierpnia sytuacja odwróci się i ruch wahadłowy będzie zorganizowany na pasie ruchu bliżej Rektoratu. 

Zgodnie z wytycznymi Zarządu Dróg i Mostów przekazanymi wykonawcy remont kładki, od początku września nie powinny występować utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Sowińskiego 

VI. Zdjęcia do serialu "Morowe Panny" 

Planem zdjęciowym dla serialu będą ulice Starego Miasta. Jako pierwsze wyłączone z ruchu będą ul. Rybna, ul. Noworybna, ul. Ku Farze i ul. Podwale (2 sierpnia). Wówczas wjazd na Stare Miasto będzie odbywał sie przez pl. Katedralny i Bramę Trynitarską. Na ul. Podwale zakaz nie będzie dotyczył wyłącznie dojazdu do posesji. Przez cały okres zdjęć niemożliwe będzie jednak parkowanie na tej ulicy. 

3 sierpnia ekipa filmowa zajmie połowę pl. Zamkowego. Dla parkujących dostępna pozostanie ta część placu po stronie wzgórza zamkowego. 

Następnie wyłączone z ruchu będą: ul. Gruella, ul. Jezuicka (4 sierpnia) i dodatkowo: ul. Złota, ul. Dominikańska, ul. Archidiakońska i pl. Katedralny (5 sierpnia). Wówczas wjazd i wyjazd ze Starego Miasta będą możliwe ulicami Rybną i Noworybną. 

6 i 7 sierpnia wjazd niemożliwy będzie na ul. Kowalską, ul. Furmańską i ponownie na pl. Zamkowy. Mieszkańcy tego rejony będą mogli poruszać się ul. Cyruliczą, która będzie wtedy dwukierunkowa. Wjechać na nią będzie można jadąc ul. Lubartowską w dół, a wyjechać tylko w prawo w ul. Lubartowską w kierunku al. Tysiąclecia. 

8 i 9 sierpnia ekipa filmowa uniemożliwi przejazd ul. Farbiarską w rejonie łaźni. Pozostanie możliwość wjazdu w tę ulicę zarówno od strony ul. Misjonarskiej, jak i ul. Przemysłowej. 

Ostatnie dni zdjęć spowodują wyłączenie z ruchu ul. Żmigród i pl. Katedralnego (7 – 11 sierpnia). 

VII. Mistrzostwa Polski XCE – Eliminator MTB 2016 

W pierwszy weekend sierpnia (6 – 7) Stare Miasto będzie areną zawodów kolarskich. Wyścig odbywał się będzie ulicami: Rynek, Złotą, Archidiakońską, pl. Po Farze, Ku Farze, Rybną, Bramową, Jezuicką, Gruella

W czasie wyścigu ruch pieszy i kołowy na wymienionych ulicach zostanie całkowicie wyłączony. Piesi będą mieli możliwość przejścia tylko w czasie przerw w przejazdach. 

Zawody podzielone się na dwa dni. Będą odbywały się w sobotę (6 sierpnia) od godz. 15 do godz. 22 i w niedzielę (7 sierpnia) od godz. 7 do godz. 21.   Zastrzegamy, że w przypadku punktów I, II i IV mogą nastąpić jeszcze nieznaczne korekty podanych terminów. 

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE