Reklama

Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa al. Kompozytorów Polskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: bip.lublin.eu

Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa al. Kompozytorów Polskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy poniedziałek (18 kwietnia) rozpocznie się przebudowa al. Kompozytorów Polskich. Zadaniem objęty jest odcinek od al. Smorawińskiego do ul. Północnej wraz dwoma wiaduktami.

Inwestycja rozpocznie się od przebudowy wiaduktu zachodniego, czyli tego po stronie przychodni zdrowia i pogotowia, co w konsekwencji będzie oznaczało wyłączenie go z ruchu. W momencie zamknięcia obiektu, tuż przed nim (jadąc od al. Smorawińskiego) i tuż za nim, w pasie zieleni pojawią się przewiązki ruchu, które pozwolą ominąć roboty jadąc sąsiednim obiektem. 

Następnym etapem będą roboty związane z przebudową jezdni. Wówczas będą występowały zawężenia do jednego pasa ruchu na każdej z jezdni włącznie. Oznacza to, że na jezdni w stronę al. Smorawińskiego i na jezdni w stronę al. Solidarności ruch odbywał się będzie po jednym pasie ruchu. 

Bliżej wakacji wykonawca robotami obejmie wiadukt wschodni, czyli ten po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą oba obiekty. Objazd poprowadzony zostanie łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Natomiast  komunikacja miejska i mieszkańcy os. Lipińskiego, wyłączone z ruchu obiekty, będą mogli ominąć ul. Paganiniego. W związku z tym jadąc al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Paganiniego przed wiaduktami. 

Na tym samym etapie prac dopuszczony zostanie wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Wykonany zostanie  także przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego pojazdom jadącym od strony DH Orfeusz. Podobnie pojazdom pogotowia ratunkowego udostępniony zostanie wyjazd w kierunku al. Smorawińskiego. 

Na sierpień i wrzesień planowane są roboty bitumiczne, które będą realizowane całą szerokością jezdni. Prace te będą prowadzone wyłącznie w soboty i niedziele. Wówczas to na przemian jezdnia zachodnia i wschodnia będą całkowicie zamykane dla ruchu na całej swej długości. Nie nastąpi sytuacja, w której obie jezdnie zamknięte byłyby na raz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE