Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspiera zdalne nauczanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lubelskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspiera zdalne nauczanie  - Zdjęcie główne

foto lubelskie.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Marszałkowski zapewnia kontynuację nauki placówkom edukacyjnym w całym województwie wspierając w uruchomieniu Przyjaznej Szkoły Zdalnej. Projekt ma na celu umożliwienie szkołom podstawowym i ponadpodstawowym realizację zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego będą bezpłatnie pomagać placówkom edukacyjnym w aktywacji i wdrożeniu technicznym modelu zdalnego nauczania w ramach inicjatywy „Przyjazna szkoła zdalna”. Projekt będzie realizowany w oparciu o narzędzia Microsoft Office 365, w szczególności aplikację Teams, zapewniające natychmiastową kontynuację nauki w modelu lekcji zdalnych. Projekt zakłada również udostępnienie materiałów szkoleniowych wspierających rozwój kompetencji kadry nauczycielskiej w zakresie prowadzenia interaktywnych lekcji online z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Przystosowanie się do nagłej zmiany i prowadzenie zajęć w zupełnie innej niż dotychczas formie może okazać się dla wielu dużym wyzwaniem. Realizując projekt Przyjazna Szkoła Zdalna chcemy umożliwić kontynuację zajęć wszystkim szkołom i uczelniom w jak najkrótszym czasie oraz zadbać o kadrę nauczycielską i młodzież zapewniając im odpowiednie narzędzia do nauki oraz wiedzę jak z nich korzystać – mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.
Przyjazna Szkoła Zdalna otwiera placówkom edukacyjnym drzwi do natychmiastowej kontynuacji nauki z wykorzystaniem darmowych usług Office 365 i Microsoft Teams. Po jej aktywacji każdy nauczyciel i wykładowca może prowadzić zajęcia przez internet, a uczniowie brać w nich udział bez wychodzenia z domu i z wykorzystaniem dowolnego urządzenia – komputera, tabletu czy smartfona.

Podczas zajęć organizowanych z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams, dostępnej po aktywacji Przyjaznej Szkoły Zdalnej istnieje możliwość m.in. korzystania z wirtualnej tablicy, wyświetlania prezentacji i filmów, tworzenia notesów, wysyłania testów i zadań oraz oceniania, a także angażowanie uczestników poprzez wiele interaktywnych narzędzi z pewnością, że wszystkie pliki i dokumenty są bezpiecznie przechowywane.

Jak uzyskać bezpłatne wsparcie w aktywacji usługi Przyjazna Szkoła Zdalna?

Zadzwoń pod numer tel.: 81 4781 493 lub wejdź na stronę Przyjazna szkoła zdalna, wypełnij formularz i kliknij PRZEŚLIJ, aby zgłosić swoją szkołę do uruchomienia usługi szkoły zdalnej. Czekaj na kontakt specjalistów z Urzędu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE