Reklama

Unikalna iluminacja Bramy Krakowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Unikalna iluminacja Bramy Krakowskiej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brama Krakowska zyska nową iluminację, która wejdzie w interakcję z mieszkańcami i turystami. Jak informuje Miasto Lublin, będzie to pierwszy zabytkowy obiekt na świecie oświetlony w ten sposób.

Bezapelacyjnie Brama Krakowska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Lublina. Na co dzień brama będzie oświetlona białym światłem o zmiennym nasyceniu, co pozwoli na wyeksponowanie i podkreślenie detali architektonicznych obiektu. Podczas szczególnych wydarzeń jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Lublina rozbłyśnie kolorowym światłem.

 

Niecodzienną funkcją będzie system sterowania oświetleniem połączony z sieciami społecznościowymi. Jeśli odpowiednia ilość osób w danym czasie użyje hashtagu #BramaKrakowska na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, obiekt rozpocznie krótki pokaz iluminacji.

 

Instalacja będzie również proekologiczna. Zastosowane w niej nowoczesne rozwiązania, spowodują, że iluminacja pobierze niewielkie ilości energii, a co za tym idzie, jej koszty eksploatacji będą niewielkie. Projekty wykonawcze zrealizowano ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Starego Miasta.

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE