Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie zorganizuje lekcje języka angielskiego. Poprowadzą je zagraniczni studenci uczelni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

UMCS w Lublinie zorganizuje lekcje języka angielskiego. Poprowadzą je zagraniczni studenci uczelni - Zdjęcie główne

Zajęcia będą bezpłatne i prowadzone w trybie online | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zorganizuje bezpłatne zajęcia online z języka angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje będą polegać na spotkaniu z zagranicznymi studentami UMCS, którzy np. opowiedzą o swoich krajach.

Reklama

Centrum Promocji UMCS zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach online z zagranicznymi studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

- Zajęcia z osobami, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim, to możliwość przetestowania i udoskonalenia swoich kompetencji językowych. W trudnym czasie pandemii jest to także okazja do poznania nowych miejsc lub osób, czego tak często młodym ludziom ostatnio brakuje. To również szansa na wprowadzenie nowości do codziennych lekcji zdalnych - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Prowadzącymi zajęcia są zagraniczni studenci UMCS pochodzący m.in. Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Przygotowali prezentacje o swoich krajach, ich historii, kulturze. Zaproponowali też uczniom lekcje języka angielskiego na dowolny temat wybrany wraz z nauczycielem.

Oferta skierowana jest do uczniów Szkół Partnerskich UMCS. Uczelnia od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w pokazach, warsztatach, spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy z UMCS dotychczas podpisało ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną zajęcia będą odbywać się zdalnie. Uczniowie zainteresowani udziałem w darmowych lekcjach języka angielskiego proszeni są o zgłaszanie się do Kingi Parchety z Biura Promocji UMCS: 81 537 57 64, [email protected]lublin.pl.

- Nie przewidujemy terminu zakończenia zapisów, w przypadku dużego zainteresowania jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę zajęć tak, aby każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Terminarz lekcji z języka angielskiego oraz godziny zajęć ustalane będą indywidualnie z lektorem - dodaje Aneta Adamska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE