Reklama

Ulica Muzyczna: Rodzice i uczniowie toną w błocie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Magdalena Plewka

Ulica Muzyczna: Rodzice i uczniowie toną w błocie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy dojeździe do bramy Szkoły Muzycznej miał być utwardzony dojazd. A jest błoto i są kałuże - denerwuje się pani Hanna.

Wszędzie wokół błoto, nie można nigdzie zaparkować - komentuje pani Hanna (na zdjęciu), mama 8 letniej, uczennicy III klasy Szkoły Muzycznej. - Wszystkie nuty wpadły nam w błoto, musiałyśmy je czyścić i córka jest już spóźniona.

Dziś ruszył kolejny etap prac przy wydłużeniu ul. Muzycznej do stadionu. Do szkoły muzycznej dojedziemy tylko od ulicy Szczerbowskiego. Zakaz ruchu i postoju obowiązuje od skrzyżowania z Głęboką, Narutowicza i Nadbystrzycką do rzeki. 

Rodzice odwożący dzieci szkoły mogą wjechać w ulicę  Szczerbowskiego od al. Piłsudskiego lub przez ul. Ochotniczą od strony ul. Narutowicza. Bez zmian pozostaje wyjazd z ul. Szczerbowskiego w prawo w al. Piłsudskiego i przez ul. Strażacką w ul. Narutowicza.


Na stan ulicy Muzycznej narzekają również pracownicy Zespołu Szkół Plastycznych. Pani Elżbieta, nauczycielka  w „Plastyku” mówi: Mam nadzieję, ta sytuacja się poprawi. Wiedziałam, że roboty zaczynają się dzisiaj, ale nie sadziłam, że będzie aż tak duże zamieszanie.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów - mówi dyrektor Szkoły Muzycznej, Elwira Śliwkiewicz–Cisek. - Nasza szkoła to podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym, razem 530 uczniów. Większość podopiecznych dojeżdża do szkoły z instrumentami, nie możemy pozwolić sobie na jakikolwiek dyskomfort. Dzisiaj jest ładna pogoda, a co będzie, jak się popsuje... Jutro będziemy rozmawiać z inwestorem - dodaje.

Jak informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza, dojazd do szkoły jest zapewniony i rodzice mogą odwozić dzieci pod szkołę. - Skoro jest budowa, to nie będzie idealnie czysto - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE