Reklama

Ukraińscy funkcjonariusze zakończyli staż w lubelskiej policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Ukraińscy funkcjonariusze zakończyli staż w lubelskiej policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze zapoznali się ze strukturą organizacyjną, oraz sprzętem jakim dysponuje KWP i KMP w Lublinie. Przyglądali się pracy i sposobom szkolenia lubelskich funkcjonariuszy. Teraz zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swoim kraju. Mowa o policjantach z Ukrainy, którzy zakończyli staż w lubelskiej Policji.

   Na początku lipca zakończył się staż dla funkcjonariuszy służby patrolowej miasta Łucka. Wizyta ukraińskich policjantów była możliwa dzięki zapisom „Protokołu Wykonawczego” zawartego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy i Komendanta Głównego Policji. Opiekunami policjantów z Ukrainy byli funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Lublinie.


   Podczas stażu Naczelnik oraz Zastępca Naczelnika Zarządu Policji Patrolowej miasta Łuck zapoznali się m.in. ze strukturą organizacyjną jednostek/komórek organizacyjnych podległych KWP i KMP w Lublinie, jak również z organizacją pracy polskich funkcjonariuszy.


     W ramach stażu policjanci z Ukrainy odwiedzili obiekty Policyjnej Izby Dziecka KWP w Lublinie, Oddziałów Prewencji KWP w Lublinie gdzie uczestniczyli w pokazie sprzętu służbowego znajdującego się na jego wyposażeniu oraz pokazie sprzętu służbowego SAT. Goście odwiedzili również strzelnicę, salę symulacyjną oraz policyjną siłownię. Jednocześnie w charakterze obserwatorów uczestniczyli w patrolu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie.


     Na terenie KMP w Lublinie gościom zobaczyli Stanowisko Wspomagania Dowodzenia oraz pracę funkcjonariuszy Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Lublinie. Jednocześnie policjantom z Ukrainy zapewniono kilka atrakcji turystycznych – zwiedzanie Zamku Lubelskiego oraz Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Kolejny staż w ramach  porozumienia polsko-ukraińskiego odbędzie się we wrześniu 2016 roku.


Źródło: policja.govUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE