Reklama

Łukowska policja odebrała 4 prawka w jeden dzień

Opublikowano: śr, 22 lip 2015 02:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum (Łukasz Kurowski)

Łukowska policja odebrała 4 prawka w jeden dzień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 prawa jazdy zatrzymali w ciągu ostatniej doby łukowscy policjanci kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Od 18 maja 2015 roku obowiązują nowe zaostrzone sankcje między innymi na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością.

Wczoraj około godz. 16.20 w miejscowości Kieńkówka /gmina Stoczek Łukowski/ policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Stoczek Łukowski. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził swoim peugeotem z prędkością 154 km/h. Niespełna godzinę później w miejscowości Kolonia Jamielnik /gmina Stoczek Łukowski/ prawo jazdy zatrzymano 24-letniej mieszkance gminy Stoczek Łukowski, która BMW jechała o 53 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość.


Kilka minut przed godziną 20.00 w Łukowie na ul. Radzyńskiej policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Łukowa, który jechał Audi A6 i przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Chwilę później na tej samej ulicy, 30-letni mieszkaniec gminy Łuków kierując również Audi A6 przekroczył prędkość także o 70 km/h. Kierowcy otrzymali również 10 punktów karnych i mandaty.


Przypominamy, że od 18 maja 2015 roku obowiązują nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego. W przypadku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowca pożegna się z prawem jazdy. Policjant za pokwitowaniem zatrzyma mu prawo jazdy i prześle do właściwego starosty. W drodze decyzji administracyjnej starosta formalnie zatrzyma zaś prawo jazdy na trzy miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy; kolejna \"wpadka\" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.


Policjanci podkreślają, że jazda o ponad 50 km/h ponad dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym jest szalenie niebezpieczna szczególnie dla pieszych Ze statystyk policyjnych wynika, że 1/3 osób, które giną na drogach, to są właśnie piesi. Kiedy jedziemy w terenie zabudowanym ponad 100 km/h o błąd nie trudno, ten błąd może prowadzić do ludzkich tragedii.


za KPP ŁukówUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE