Reklama

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje zawodów policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016". Zawody potrwają dwa dni, zaś udział w nich wezmą dwuosobowe patrole z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

O pierwsze miejsce stróże prawa walczyć będą w konkurencjach, takich jak: test wiedzy, stosowanie technik obezwładniania osób, strzelanie, policyjny tor przeszkód i dynamiczna jazda samochodem. Dwa zwycięskie dwuosobowe patrole będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIII finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.

Policjanci w trakcie pełnienia służby podejmują szereg różnych interwencji. Dotyczą one udzielania porady mieszkańcom, zatrzymywania sprawców przestępstw i wykroczeń, czy też udzielenia pomocy poszkodowanym. Ich wiedza i wyszkolenie, a co za tym idzie profesjonalizm mają niebagatelny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Udział w takim konkursie to też zatem pewna forma doskonalenia umiejętności wykorzystywanych podczas codziennej służby.

W zawodach biorą udział funkcjonariusze, którzy pełnią służbę patrolowo-interwencyjną w swoich jednostkach i przeszli eliminacje na etapie powiatowym.  Celem tegorocznych eliminacji jest wyłonienie najlepszych dwóch dwuosobowych patroli, które będą reprezentować lubelski garnizon podczas finału ogólnopolskiego.

Zawody rozpoczęły się dziś na terenie obiektów szkoleniowych przy ul. Grenadierów. Tam policjanci zmierza się w kilku konkurencjach. Dziś policjanci przystąpili do testu wiedzy. Następnie rozegrali konkurencję z technik obezwładniania osób. Na policyjnej strzelnicy sędziowie oceniali ich umiejętności strzeleckie.

Emocji nie zabraknie również drugiego dnia. Czeka ich pokonanie policyjnego toru przeszkód dynamiczna jazda samochodem. Jutro też poznamy zwycięzców. Dwa zwycięskie dwuosobowe patrole będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIII finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE