Reklama

Reklama

Trzy firmy chcą rozbudować ul. Krochmalną w Lublinie

Opublikowano: pon, 23 lis 2020 16:03
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Trzy firmy chcą rozbudować ul. Krochmalną w Lublinie - Zdjęcie główne

Rozbudowa ul. Krochmalnej jest związana z budową Dworca Metropolitalnego, który powstanie między ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy firmy chcą rozbudować ul. Krochmalną, a ich oferty mieszczą sie w zaplanowanej przez miasto kwocie. Droga ma być przebudowana, a do tego powstaną nowe miejsca parkingowe i budynek socjalno-techniczny. Wszystko ma być gotowe do końca czerwca 2022 roku.

Reklama

Oferty mieszczą się w zaplanowanej kwocie
 
Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Krochmalnej, co jest związane z budową Dworca Metropolitalnego, który powstanie między ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. Dziś otwarto oferty. Do przetargu zgłosiło się trzech wykonawców, a ich oferty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na ten cel przez Miasto - ponad 36 mln zł. Jedna firma zaoferowała ponad 22,3 mln zł, druha ok. 22 mln zł, a trzecia ponad 20,7 mln zł. 
 
- Przetargi w zakresie najważniejszego dla Miasta projektu, jakim jest Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla potrzeb Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, dobiegają końca. Postępowanie na rozbudowę ul. Krochmalnej jest ostatnim, które pozostało do rozstrzygnięcia. W przyszłym roku rozpoczniemy budowę obiektu Dworca Metropolitalnego oraz nowego układu drogowego w jego rejonie, a już w 2022 roku skorzystamy z zupełnie nowej przestrzeni, na którą Lublin czeka od dawna - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Rozbudowa ul. Krochamalnej
 
Ulica m.in. zyska nową warstwę ścieralną jezdni wraz z krawężnikami i zachowa swoją obecną 13-metrową szerokość. Po obu stronach ulicy, pas zieleni oddzieli chodniki od jezdni. Po północnej stronie ul. Krochmalnej zostanie przebudowana zatoka autobusowa. W północno-zachodniej części skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej, żeby upłynnić ruch rowerowy oraz poszerzyć chodnik. Po południowej stronie zaprojektowano dwie nowe drogi z miejscami postojowymi. Obydwie jezdnie będą bitumiczne, jednojezdniowe, jednokierunkowe o szerokości 7 m. Wzdłuż nowych ulic będzie ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów.
 
Oprócz tego, powstanie budynek socjalno-techniczny o pow. 3 tys. mkw. przeznaczony do obsługi kierowców komunikacji miejskiej, droga dojazdowa i parking wokół obiektu. Budynek będzie trzykondygnacyjny i będą w nim np. szatnie dla kierowców, toalety, natryski, aneks kuchenny, jadalnia. Projekt zakłada tez budowę klatki schodowej i windy osobowo-technicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE