Reklama

Reklama

Trwa nabór do lubelskiego Miejskiego Programu Stypendialnego. Ale wnioski trzeba składać inaczej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Trwa nabór do lubelskiego Miejskiego Programu Stypendialnego. Ale wnioski trzeba składać inaczej - Zdjęcie główne

Trwa nabór do lubelskiego Miejskiego Programu Stypendialnego. Ale wnioski trzeba składać inaczej | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 30 października trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego. W związku z sytuacją epidemiczną zmieniła się forma składania wniosków.

Reklama

Stypednia dla najlepszych

 

- O stypendia mogą ubiegać się studenci ze średnią ocen ze wszystkich zaliczeń i egzaminów nie niższą niż 4,5 oraz doktoranci publikujący teksty naukowe w ciągu ostatnich 2 lat akademickich, za które łącznie przysługiwało nie mniej niż 150 punktów (określonych zgodnie z wykazami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Program jest skierowany do osób mieszkających na terenie Miasta Lublin - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Stypendia są wypłacane w trzech transzach: do końca stycznia za okres od października do grudnia, do końca kwietnia za okres od stycznia do marca i do końca lipca za okres od kwietnia do czerwca.

 

Osoby uczące się równocześnie na kilku kierunkach lub w kilku uczelniach mogą ubiegać się tylko o jedno stypendium. O stypdenium można ubiegać się dwa razy w ciągu toku studiów, jednak każdorazowo wniosek musi zostać poprzedzony 2-letnią działalnością naukową, wpisującą się w regulamin przyznawania stypendium.

 

Studenci

 

Wysokość miesięcznego stypendium dla studentów określa się na poziomie równym 40% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego corocznie przez Radę Ministrów. Średnia kwota miesięcznego stypendium w tym roku to 1040 zł, a od przyszłego roku – 1120 zł. Z kolei całość wyniesie 9840 zł. Maksymalna liczba przyznanych stypendiów nie może przekroczyć 120. Student, żeby dostać pieniądze w terminie określonym przez uczelnie, musi zaliczyć co najmniej drugi rok studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich albo być studentem studiów II stopnia.

 

Doktoranci

 

Wysokość miesięcznego stypendium dla doktorantów ustala się na poziomie równym 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Średnia kwota miesięcznego stypendium w 2020 r. wyniesie 1300 zł, a w 2021 r. – 1400 zł, caałość stypendium dla doktoranta wyniesie 12 300 zł. Maksymalna liczba przyznanych stypendiów nie może przekroczyć 30. Doktorant ubiegający się o stypendium powinien w terminie określonym przez uczelnie zaliczyć co najmniej drugi rok studiów III stopnia lub szkoły doktorskiej.

 

Wnioski

 

Wnioski należy składać do 30 października w udostępnionych przez Urząd Miasta Lublin pojemnikach na dokumenty znajdujących się w czterech miejscach. Są to: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A i  ul. Szaserów 13-15. Jest też możliwość wysłania pocztą do 31 października na adres Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Narutowicza 37/39, 20-016 Lublin. Ze względu na sytuację epidemiczną wniosków nie można składać osobiście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE