Reklama

Trwa 9. Sezon Lublin. Tym razem online

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Trwa 9. Sezon Lublin. Tym razem online - Zdjęcie główne

Trwa 9. Sezon Lublin w ramach którego można wirtualnie zwiedzać miasto. | foto Urząd Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa 9. edycja Sezonu Lublin, która w tym roku wyjątkowo odbywa się online. W ramach wydarzenia można m.in. zwiedzać zabytki, poznawać miasto i jego legendy.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, Sezon Lublin ma charakter wirtualny i jest jednocześnie kampanią promocyjną lubelskiej oferty turystycznej. Partnerzy Sezonu Lublin prezentują swoją ofertę w formie nagrań wideo, zachęcając do odwiedzenia Lublina i skorzystania z ich usług. Przygotowano 40 nagrań filmowych dedykowanych atrakcjom Miasta. Materiały wideo dostępne są na stronie internetowej Sezonu Lublin i na kanale YouTube Turystyczny Lublin.

 

- Tegoroczny sezon wakacyjny pokazał, że na nowo zaczęliśmy odkrywać Polskę. Sezon Lublin jest zatem doskonałym zaproszeniem do naszego miasta i okazją do poznania nie tylko samego Lublina, ale także przewodników, którzy po nim oprowadzają. Formuła nagrań wideo sprawia, że możemy zdalnie odbywać spacery po Lublinie i poznawać jego historię oraz legendy - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Nagrania wideo prezentują Lublin z różnych perspektyw. Poświęcone są miastu i konkretnym obiektom, zabytkom, restauracjom oraz aktywnościom. „Legendy Lublina”, „Malowniczy Lublin”, „Regionalne Muzeum Cebularza” czy „Mandragora” to tylko niektóre z filmowych propozycji. Z kolei na „Spacer po Lublinie” zaprasza sama Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta, która użyczyła swojego głosu na potrzeby nagrania.

 

Sezon Lublin ma promowac miasto zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Swoją ofertę prezentują przedstawiciele lokalnej branży turystycznej – przewodnicy miejscy, instytucje kultury, fundacje i stowarzyszenia, podmioty zarządzające atrakcjami turystycznymi, obiekty sportowe, a także lubelscy przedsiębiorcy związani z turystyką.

 

Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Od tamtej pory rokrocznie pozwala mieszkańcom Lublina i turystom w niecodzienny sposób odkrywać historię, piękno i tajemnice miasta. W tym roku po raz pierwszy Sezon Lublin odbywa się online.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE