Reklama

Reklama

Trasa Lublin-Lubartów powstanie w terminie? Oceniają bukmacherzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Trasa Lublin-Lubartów powstanie w terminie? Oceniają bukmacherzy - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma bukmacherska ocenia czy możliwe jest wybudowanie nowego odcinka trasy S19 Lublin-Lubartów zgodnie z terminem.

Reklama

Budowa nowego odcinka trasy S19 pomiędzy Lublinem a Lubartowem miała skończyć się do 2024 się roku. W planie jest wybudowanie czterech węzłów drogowych: „Niemce Wschód” oraz „Niemce Południe”, „Lubartów Północ” i „Lubartów Zachód”. Mają powstać też m.in. wiadukty, nad linią kolejową, kładki dla pieszych, przejścia dla zwierząt i ekramy akustyczne.

Niedługo miną dwa lata od podpisania umowy z wykonawcą. Tymczasem prace jeszcze nie ruszyły. Sprawie przyjrzeli się specjaliści STS - z firmy bukmacherskiej w Polsce.  

Odcinkiem trasy S19 Lublin-Lubartów codziennie jeździ około 28 tys. kierowców. Pod względem natężenia ruchu jest to jeden z najwyższych wyników w Polsce.

- Podpisana na początku 2021 roku umowa opiewająca na 835 mln złotych miała zagwarantować, że na początku 2024 roku kierowcy będą mogli skorzystać z nowego odcinka tej popularnej trasy. Z uwagi na ciągłe zmiany w projekcie nowego odcinka trasy S19, które spowodowane są koniecznością zmiany przebiegu linii światłowodowych, wciąż nie został złożony wniosek o wydanie ZRiD (przyp. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), który jest niezbędny do rozpoczęcia prac - informują specjaliści STS.

Dalej dodają że najnowszy scenariusz zakłada, że prace związane z inwestycją prowadzoną przez GDDKiA zaczną się jesienią tego roku. Według ekspertów STS najbardziej prawdopodobne jest zakończenie inwestycji do końca września 2025 roku.

- Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.50*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 132 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Nieco mniej prawdopodobny scenariusz zakłada z kolei, że prace zostaną zakończone do końca lipca 2025 roku (kurs. 2.10). Optymiści, wierzący, że inwestycja zostanie oddana do użytku w pierwszej połowie 2025 roku mogą zyskać więcej. Kurs na zakończenie budowy do końca maja 2025 r. wynosi 4.60, czyli za każde postawione 100 zł można wygrać 404 zł - wyjaśniają eksperci.

Im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy